Brakuje rubryki w formularzu CIT-6R
Osoba fizyczna prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, jako B2B opodatkowanie - ryczałt ewidencjonowany. Świadczone są usługi doradztwa związane z zarządzaniem - PKWiU 70, opodatkowane stawką ryczałtu 15%. Czy istnieje możliwość rozszerzenia działalności o udział w sesjach zdjęciowych dla firm odzieżowych na ryczałcie? Czy stawka ryczałtu dla tej usługi będzie wynosić 8,5%?
Podatnik wybrał na rok 2022 ryczałt i tak opłacał ZUS, ale niestety nie dokonał żadnej wpłaty w roku 2022. Prowadzona działalność to usługi fizjoterapeutyczne. Czy urząd skarbowy może zakwestionować formę rozliczenia za rok 2022 w formie ryczałtu, ponieważ nie ma wpłat zaliczek na podatek ryczałtowy i żądać złożenia PIT-36 za rok 2022?
Mechanik samochodowy opodatkowany ryczałtem 8,5% wykonuje usługi w zakresie naprawy aut, również wymiany oleju. Kupuje części do samochodów i wykonuje usługę naprawy auta. Faktura zostaje wystawiona na usługę naprawy auta. Korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT i jest opodatkowany ryczałtem. Czy zakup części do pojazdów wykorzystywanych do wykonania usługi naprawy auta wyklucza możliwość opodatkowania
Umowa zlecenia to umowa cywilnoprawna, która w codziennej działalności jednostek budżetowych odgrywa istotną rolę. Może występować jako umowa o charakterze cyklicznym i być powtarzalna, może również być zawierana z określoną osobą incydentalnie. Choć w powszechnym odbiorze jest ona postrzegana jako umowa elastyczniejsza, bo łatwiej ją zawrzeć i łatwiej rozwiązać, to jednak z punktu widzenia rozliczeń
Ministerstwo Finansów nie planuje zmian w przepisach, które zabraniają podatnikom wykonywania usług na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy
PROBLEM Klientka wystawia faktury za metacoaching i szkolenia menadżerskie. Przeważający rodzaj działalności to pozaszkolne formy opodatkowania (85.59.Z), dla których przewidziana jest stawka ryczałtu 8,5%, ale czy w tym przypadku nie będzie miała znaczenie faktycznie wykonywana usługa czyli szkolenia menadżerskie i coaching? Czy powinna zastosować stawkę ryczałtu 17% czy 8,5%?
PROBLEM Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmie lokali usługowo-handlowych dla firm. Jak powinien rozliczać się z tego przychodu w 2023 r.? Na zasadach ogólnych czy ryczałtem?
PROBLEM Podatnik prowadzi działalność i rozlicza się w formie zryczałtowanego podatku dochodowego (działalność informatyczna). Dodatkowo uzyskuje nieodpłatne przychody związane z posiadaną kartą sportową. W jaki sposób powinien opodatkować te przychody i jaką deklaracja je rozliczyć?
Płatnik podatku i podmiot nim niebędący mają obowiązek przekazać podatnikowi do końca lutego 2023 r. PIT-11 za ubiegły rok. Dokument ten musi być identyczny z przekazanym przez płatnika do urzędu skarbowego. W tym samym terminie płatnicy podatku zryczałtowanego mają obowiązek przekazać urzędowi skarbowemu do spraw opodatkowania osób zagranicznych i nierezydentowi informację IFT-1/IFT-1R. Zarówno PIT
Dotyczy opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
W zakresie ustalenia czy wydatki z tytułu wynajmu aktywów od wspólnika do powiązanej spółki stanowią ukryty zysk.
W zakresie opodatkowania przychodów ze sprzedaży nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Ustalenie, czy wydatki z tytułu wynajmu nieruchomości od podmiotu powiązanego stanowi ukryty zysk, zgodnie z art. 28m updop.
Wypłaty komplementariuszowi będącemu osobą prawną w trakcie roku podatkowego zaliczek na poczet udziału w zysku Spółki.
W zakresie sposobu ujęcia zysków sprzed przekształcenia Spółki w związku z opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółki.
W zakresie uznania wynagrodzenia za dzierżawę nieruchomości za ukryty zysk w związku z opodatkowaniem Spółki ryczałtem od dochodów spółek.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w przypadku świadczenia usług wynajmu podnośników bez obsługi (PKWiU 77.32.10.0 - wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń budowlanych oraz inżynierii lądowej i wodnej, bez obsługi.)
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12.0, 62.02.30.0 oraz 63.11.19.0 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 70.22.30.0 (pozostałe usługi doradztwa związane z prowadzeniem działalności gospodarcze) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość złożenia zawiadomienia o przejściu na estoński CIT (ZAW-RD) przed rozpoczęciem nowego (niepełnego) roku podatkowego.
Możliwość opodatkowania działalności ryczałtem ewidencyjnym.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo przyjmując do opodatkowania wyłącznie kwotę czynszu najmu wynikającego z umowy, pomijając kwoty opłat za media i koszty wspólnoty?