Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 1998 nr 111 poz. 708
Wersja archiwalna od 1998-09-01 do 2003-09-01
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1998 nr 111 poz. 708
Wersja archiwalna od 1998-09-01 do 2003-09-01
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 20 sierpnia 1998 r.

w sprawie szczegółowych zasad i sposobu gromadzenia funduszu, przekazywanego skazanemu w chwili zwolnienia z zakładu karnego, przeznaczonego na przejazd do miejsca zamieszkania i na utrzymanie.

Na podstawie art. 126 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. Nr 90, poz. 557 i Nr 160, poz. 1083) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.1. Zakład karny gromadzi fundusz, przekazywany skazanemu w chwili zwolnienia z zakładu karnego, przeznaczony na przejazd do miejsca zamieszkania i na utrzymanie, zwany dalej „funduszem".

2. Fundusz gromadzi się na książeczkach oszczędnościowych. W przypadku gdy skazany nie spełnia warunków wymaganych do założenia książeczki oszczędnościowej, określonych w odrębnych przepisach, kwota funduszu pozostaje na rachunku bankowym zakładu karnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Na fundusz przeznacza się:

1) 50% kwoty zdeponowanej przez skazanego przy przyjęciu do zakładu karnego, jednak nie więcej niż kwotę odpowiadającą wysokości jednego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników,

2) 50% z przypadającego skazanemu miesięcznie wynagrodzenia za pracę lub dochodu, o którym mowa w art. 125 § 4 Kodeksu karnego wykonawczego, pozostałego po potrąceniu podatku dochodowego, jednak nie więcej niż kwotę odpowiadającą 4% jednego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników,

3) 50% każdego z wpływów pieniężnych skazanego, nie wymienionych w pkt 1 i 2, jednak nie więcej niż kwotę odpowiadającą 4% jednego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników.

2. Na pisemny wniosek skazanego możliwe jest przeznaczanie na fundusz kwot wyższych niż określone w ust. 1 pkt 2 i 3.

3. Gromadzenia kwot, określonych w ust. 1 i 2, dokonuje się po potrąceniach należności dochodzonych w postępowaniu egzekucyjnym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.Kwoty przeznaczone na fundusz przekazuje się na książeczki oszczędnościowe, w terminie do 7 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie wpływów pieniężnych skazanego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.1. Zgromadzony fundusz podlega każdorazowo uzupełnieniu przy wzroście kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników.

2. Uzupełnienia, o którym mowa w ust. 1, dokonuje się z wpływów pieniężnych skazanego, uzyskanych po dniu ogłoszenia wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski".

3. W przypadku obniżenia kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników nadwyżkę funduszu przekazuje się do dyspozycji skazanego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.W przypadku gdy naliczone odsetki od kwoty zgromadzonego na książeczce oszczędnościowej funduszu, łącznie z tą kwotą, przekraczają jedno przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracowników, przekazuje się je do dyspozycji skazanego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 1998 r.

Minister Sprawiedliwości: w. z. J. Niemcewicz

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00