Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2001 nr 114 poz. 1224
Wersja archiwalna od 2001-10-25 do 2006-09-06
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2001 nr 114 poz. 1224
Wersja archiwalna od 2001-10-25 do 2006-09-06
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 14 września 2001 r.

w sprawie podmiotów właściwych do ustalania wysokości szkód, zawierania ugod oraz podejmowania innych decyzji dotyczących szkód wyrządzonych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej

Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 7 maja 1999 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Urzędu Ochrony Państwa (Dz. U. Nr 53, poz. 548 i z 2001 r. Nr 27, poz. 298) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Rozporządzenie określa właściwość podmiotów uprawnionych do ustalania wysokości szkód oraz zawierania ugód i podejmowania innych decyzji dotyczących szkód wyrządzonych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej w mieniu Skarbu Państwa znajdującym się w dyspozycji zakładów karnych i aresztów śledczych, okręgowych inspektoratów Służby Więziennej, ośrodków szkolenia Służby Więziennej, ośrodków doskonalenia kadr Służby Więziennej, Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz innych jednostek organizacyjnych Służby Więziennej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.Podmiotem właściwym do ustalania wysokości szkód wyrządzonych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej w mieniu, o którym mowa w § 1, jest kierownik jednostki organizacyjnej dysponującej mieniem, zwany dalej „kierownikiem jednostki”, z zastrzeżeniem § 4.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Jeżeli wysokość szkody nie przekracza piętnastokrotności kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku poprzedzającym zawarcie ugody lub podjęcie innej decyzji dotyczącej szkody, ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego dla celów naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - właściwy do zawarcia ugody oraz podjęcia innej decyzji dotyczącej szkody jest kierownik jednostki, z zastrzeżeniem § 4.

2. Jeżeli wysokość szkody przekracza piętnastokrotność kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, a nie przekracza trzydziestokrotności tej kwoty, właściwy do zawarcia ugody oraz podjęcia innej decyzji dotyczącej szkody jest bezpośredni przełożony kierownika jednostki.

3. Jeżeli wysokość szkody przekracza trzydziestokrotność kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, właściwy do zawarcia ugody oraz podjęcia innej decyzji dotyczącej szkody jest Minister Sprawiedliwości.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.Jeżeli za wyrządzoną szkodę jest odpowiedzialny kierownik jednostki, podmiotem właściwym w sprawach, o których mowa w § 2 oraz § 3 ust. 1, jest jego bezpośredni przełożony.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: S. Iwanicki

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 25 października 2001 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00