Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2002 nr 218 poz. 1835
Wersja archiwalna od 2003-01-01 do 2007-10-15
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2002 nr 218 poz. 1835
Wersja archiwalna od 2003-01-01 do 2007-10-15
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 10 grudnia 2002 r.

w sprawie sposobu, zakresu i terminów wykonywania przez rezydentów dokonujących obrotu dewizowego z zagranicą obowiązków przekazywania Narodowemu Bankowi Polskiemu danych w zakresie niezbędnym do sporządzania bilansu płatniczego oraz bilansów należności i zobowiązań zagranicznych państwa

Na podstawie art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. - Prawo dewizowe (Dz. U. Nr 141, poz. 1178) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) sposób, zakres i terminy wykonywania przez rezydentów dokonujących obrotu dewizowego z zagranicą, zwanych dalej „rezydentami”, obowiązków przekazywania Narodowemu Bankowi Polskiemu, zwanemu dalej „NBP”, danych niezbędnych do sporządzania bilansu płatniczego oraz bilansów należności i zobowiązań zagranicznych państwa, zwanych dalej „danymi”

2) wysokość kwot, których przekroczenie powoduje powstanie obowiązków, o których mowa w pkt 1.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Okresy sprawozdawcze] 1. Ustalone w rozporządzeniu okresy sprawozdawcze (miesiąc, kwartał, rok) odpowiadają okresom kalendarzowym.

2. Dane przekazywane NBP na podstawie rozporządzenia powinny być zgodne z danymi wynikającymi z ksiąg rachunkowych rezydenta lub innych dokumentów źródłowych obrazujących stan faktyczny.

3. Jeżeli w rozporządzeniu nie określono wysokości kwoty, której przekroczenie powoduje powstanie obowiązków, o których mowa w § 1 pkt 1, to obowiązek ten dotyczy każdej kwoty lub wartości obrotu dewizowego większej od zera.

4. Ilekroć w rozporządzeniu określono w euro wysokość kwoty, której przekroczenie powoduje powstanie obowiązków, o których mowa w § 1 pkt 1, ustalenia równowartości tej kwoty w złotych lub innej walucie obcej dokonuje się zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. - Prawo dewizowe.

5. Przy wypełnianiu formularzy sprawozdawczych dotyczących transakcji stanowiących obrót dewizowy z zagranicą stosuje się wykaz takich transakcji, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Dane dotyczące stanów zaliczek] Rezydenci dokonujący sprzedaży nierezydentom lub zakupu od nierezydentów towarów lub usług są obowiązani przekazywać NBP, za każdy kwartał, dane dotyczące stanów zaliczek otrzymanych lub zaliczek udzielonych w związku z taką sprzedażą lub takim zakupem oraz dane dotyczące stanów należności lub zobowiązań z tytułu takiej sprzedaży lub takiego zakupu, na formularzach, których wzory stanowią załączniki nr 2-5 do rozporządzenia, w terminie do 20 dni po zakończeniu kwartału, jeżeli wartość któregokolwiek ze stanów na koniec kwartału sprawozdawczego była równa lub przekroczyła 400 000 zł.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Sprawozdania dotyczące posiadanego kapitału zagranicznego] 1. Spółki handlowe mające siedzibę w kraju, w których na początek lub koniec okresu sprawozdawczego nierezydent posiada co najmniej 10% udziału w kapitale podstawowym, rozumianym zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694), a także oddziały przedsiębiorstw zagranicznych mające siedzibę w kraju są obowiązane przekazywać NBP roczne sprawozdania dotyczące posiadanego kapitału zagranicznego, sporządzane na podstawie:

1) rocznych danych bilansowych oraz rachunku zysków i strat - w przypadku gdy rok obrotowy jest równy kalendarzowemu,

2) danych wynikających z ksiąg rachunkowych na dzień 31 grudnia roku sprawozdawczego - w przypadku gdy rok obrotowy różni się od kalendarzowego,

3) dokumentów rzeczywistych wpłat dokonanych na poczet kapitału podstawowego - w przypadku spółek handlowych lub oddziałów, które nie rozpoczęły działalności gospodarczej lub nie sporządzają bilansu oraz rachunku zysków i strat,

na formularzach, których wzory stanowią odpowiednio załączniki nr 6 i 7 do rozporządzenia, w terminie do 15 maja po zakończeniu roku, jeżeli łączna wartość wniesionego przez tych nierezydentów kapitału do kapitału podstawowego spółki lub wartość wydzielonego funduszu oddziału, rozumianego zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, na początek lub koniec roku sprawozdawczego, wynosi co najmniej 100 000 zł.

2. Rezydenci posiadający na początek lub koniec okresu sprawozdawczego co najmniej 10% udziału w kapitale podstawowym spółki mającej siedzibę za granicą lub posiadający oddział mający siedzibę za granicą są obowiązani przekazywać NBP roczne sprawozdania w zakresie posiadanego kapitału za granicą, sporządzane na podstawie danych wynikających z następujących dokumentów źródłowych dotyczących tych spółek lub oddziałów:

1) rocznych danych bilansowych oraz rachunku zysków i strat - w przypadku gdy rok obrotowy jest równy kalendarzowemu,

2) danych wynikających z ksiąg rachunkowych na dzień 31 grudnia roku sprawozdawczego - w przypadku gdy rok obrotowy różni się od kalendarzowego,

3) dokumentów rzeczywistych wpłat dokonanych na poczet kapitału podstawowego - w przypadku spółek lub oddziałów, które nie rozpoczęty działalności gospodarczej lub nie sporządzają bilansu oraz rachunku zysków i strat,

na formularzach, których wzory stanowią odpowiednio załączniki nr 8 i 9 do rozporządzenia, w terminie do 15 maja po zakończeniu roku, jeżeli wartość wniesionego przez rezydenta kapitału do kapitału podstawowego spółki lub wartość wydzielonego funduszu w oddziale, na początek lub koniec roku sprawozdawczego, wynosi co najmniej równowartość 10 000 euro.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Dane dotyczące nabycia nieruchomości] Rezydenci nabywający od nierezydentów lub sprzedający nierezydentom nieruchomości, których wartość jest równa lub przekracza łącznie równowartość 10 000 euro, są obowiązani przekazywać NBP dane dotyczące ich nabycia lub sprzedaży:

1) na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 10 do rozporządzenia, w terminie 30 dni od dnia nabycia lub sprzedaży, w przypadku nieruchomości znajdujących się za granicą;

2) na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 11 do rozporządzenia, w terminie 30 dni od dnia nabycia lub sprzedaży, w przypadku nieruchomości znajdujących się w kraju.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Informacje o zawarciu umowy z nierezydentem dotyczące kredytu] 1. Rezydenci, którzy zaciągnęli od nierezydentów lub udzielili nierezydentom kredytu lub pożyczki o wartości równej lub przekraczającej równowartość 10 000 euro, są obowiązani przekazywać NBP:

1) informacje o zawarciu z nierezydentem umowy, w terminie 20 dni od dnia jej zawarcia:

a) na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 12 do rozporządzenia, w przypadku umowy zobowiązującej nierezydenta do udzielenia rezydentowi kredytu lub pożyczki,

b) na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 14 do rozporządzenia, w przypadku umowy zobowiązującej rezydenta do udzielenia nierezydentowi kredytu lub pożyczki;

2) kwartalne sprawozdania z wykorzystania oraz spłat kredytów lub pożyczek otrzymanych od nierezydentów wraz z terminarzem przyszłych spłat oraz kwartalne sprawozdania z wykorzystania i spłat kredytów lub pożyczek udzielonych nierezydentom wraz z terminarzem przyszłych spłat, w przypadku kredytów lub pożyczek o równowartości co najmniej 1 000 000 euro, na formularzach, których wzory stanowią odpowiednio załączniki nr 13 i 15 do rozporządzenia, w terminie do 20 dni po zakończeniu kwartału.

2. Rezydenci, którzy zaciągnęli lub udzielili kredytów lub pożyczek określonych w ust. 1, z wyłączeniem kredytów lub pożyczek określonych w pkt 2, są obowiązani powiadomić pisemnie NBP o zmianie warunków umowy w terminie 20 dni od dnia dokonania zmiany.

3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio do zobowiązań (należności) wynikających z umów leasingu zawartych przez rezydentów z nierezydentami, przewidujących przeniesienie prawa własności przedmiotu leasingu na użytkownika po upływie terminu określonego w umowie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Informacje o rachunkach bankowych] 1. Rezydenci posiadający rachunki w bankach lub innych instytucjach finansowych za granicą są obowiązani, z zastrzeżeniem ust. 2, przekazywać NBP:

1) informacje o otwarciu rachunku, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 16 do rozporządzenia, w terminie 20 dni od dnia jego otwarcia;

2) kwartalne sprawozdania z obrotów i sald na rachunku, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 17 do rozporządzenia, w terminie do 20 dni po zakończeniu kwartału.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do osób fizycznych otwierających rachunki w czasie pobytu za granicą, jeżeli takie rachunki są utrzymywane nie dłużej niż dwa miesiące od zakończenia pobytu, a stan zgromadzonych na nich środków nie przekracza na koniec kwartału równowartości 10 000 euro.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Informacje o zawarciu umowy z nierezydentem o potrącaniu wierzytelności] Rezydenci rozliczający się z nierezydentami na podstawie zawartych z nimi umów o wielostronnym potrącaniu wierzytelności lub innych umów o wielostronnych rozliczeniach w ramach grupy kapitałowej są obowiązani przekazywać NBP:

1) informacje o zawarciu takiej umowy, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 18 do rozporządzenia, w terminie 20 dni od dnia podpisania umowy;

2) kwartalne sprawozdania z transakcji będących przedmiotem takiej umowy, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 19 do rozporządzenia, w terminie do 20 dni po zakończeniu kwartału.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Sprawozdania o potrąconych wierzytelnościach] Rezydenci dokonujący rozliczeń z nierezydentami w formie wzajemnych potrąceń wierzytelności, których łączna wartość w kwartale jest równa lub przekracza równowartość 100 000 euro, są obowiązani przekazywać NBP kwartalne sprawozdania o potrąconych wierzytelnościach, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 20 do rozporządzenia, w terminie do 20 dni po zakończeniu kwartału.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Sprawozdania z obrotów i stanów zagranicznych środków płatniczych] Rezydenci prowadzący działalność kantorową na podstawie zezwolenia Prezesa NBP, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. - Prawo dewizowe, są obowiązani przekazywać NBP kwartalne sprawozdania z obrotów i stanów zagranicznych środków płatniczych w postaci banknotów i monet, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 21 do rozporządzenia, w terminie do 10 dni po zakończeniu kwartału.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Sprawozdania o wartości papierów wartościowych] 1. Rezydenci prowadzący działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zwanej dalej „Komisją”, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. - Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 49, poz. 447), i prowadzący w ramach tej działalności rachunki papierów wartościowych nierezydentów są obowiązani, z zastrzeżeniem ust. 2, przekazywać NBP:

1) miesięczne sprawozdania o liczbie i wartości papierów wartościowych wyemitowanych przez rezydentów innych niż Skarb Państwa na rynku krajowym oraz dopuszczonych do obrotu publicznego w kraju, znajdujących się w posiadaniu nierezydentów i zarejestrowanych na prowadzonych rachunkach papierów wartościowych, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 22 do rozporządzenia, w terminie do 10 dni po zakończeniu miesiąca;

2) roczne sprawozdania o wartości papierów wartościowych wyemitowanych przez rezydentów na rynku krajowym, niedopuszczonych do obrotu publicznego w kraju, znajdujących się w posiadaniu nierezydentów i zarejestrowanych na prowadzonych rachunkach papierów wartościowych, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 23 do rozporządzenia, w terminie do 30 dni po zakończeniu roku.

2. Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się do emisji, dla których rolę depozytariusza pełni bank krajowy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[Sprawozdania funduszy inwestycyjnych] Fundusze inwestycyjne otwarte oraz specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, utworzone na podstawie zezwolenia Komisji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 49, poz. 448 i Nr 141, poz. 1178), są obowiązane przekazywać NBP roczne sprawozdania o wartości jednostek uczestnictwa tych funduszy, znajdujących się w posiadaniu nierezydentów, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 24 do rozporządzenia, w terminie do 30 dni po zakończeniu roku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.[Informacje o emisji papierów wartościowych] 1. Rezydenci, którzy dokonali na rynkach zagranicznych lub na rynku krajowym emisji papierów wartościowych niedopuszczonych do obrotu publicznego w kraju, są obowiązani, z zastrzeżeniem ust. 2, przekazywać NBP:

1) informacje o emisji, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 25 do rozporządzenia, w terminie 20 dni od dnia sprzedaży papierów wartościowych nierezydentom,

2) informacje o zmianie danych dotyczących emisji, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 26 do rozporządzenia, w terminie do 20 dni po zakończeniu kwartału, w którym zmiany miały miejsce,

jeżeli emisja przynajmniej w części została objęta przez nierezydenta lub nierezydentów.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do emisji, dla których rolę depozytariusza pełni bank krajowy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.[Sprawozdania o posiadanych papierach wartościowych] 1. Rezydenci, o których mowa w § 11, fundusze inwestycyjne utworzone na podstawie zezwolenia Komisji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o funduszach inwestycyjnych, otwarte i pracownicze fundusze emerytalne, utworzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. Nr 139, poz. 934, z 1998 r. Nr 98, poz. 610, Nr 106, poz. 668 i Nr 162, poz. 1118, z 1999 r. Nr 110, poz. 1256, z 2000 r. Nr 60, poz. 702, z 2001 r. Nr 8, poz. 64 i Nr 110, poz. 1189 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253 i Nr 153, poz. 1271), oraz instytucje ubezpieczeniowe utworzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 1996 r. Nr 11, poz. 62, z 1997 r. Nr 43, poz. 272, Nr 88, poz. 554, Nr 107, poz. 685, Nr 121, poz. 769 i 770 i Nr 139, poz. 934, z 1998 r. Nr 155, poz. 1015, z 1999 r. Nr 49, poz. 483, Nr 101, poz. 1178 i Nr 110, poz. 1255, z 2000 r. Nr 43, poz. 483, Nr 48, poz. 552, Nr 70, poz. 819, Nr 114, poz. 1193 i Nr 116, poz. 1216, z 2001 r. Nr 37, poz. 424, Nr 88, poz. 961, Nr 100, poz. 1084 i Nr 110, poz. 1189 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 41, poz. 365 i Nr 153, poz. 1271), posiadający na rachunku własnym papiery wartościowe wyemitowane przez nierezydentów na rynkach zagranicznych lub na rynku krajowym, są obowiązani przekazywać NBP kwartalne sprawozdania o ich liczbie i wartości, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 27 do rozporządzenia, w terminie do 20 dnia po zakończeniu kwartału.

2. Rezydenci, o których mowa w ust. 1, posiadający na rachunku własnym papiery wartościowe wyemitowane przez rezydentów na rynkach zagranicznych, są obowiązani przekazywać NBP kwartalne sprawozdania o ich liczbie i wartości, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 28 do rozporządzenia, w terminie do 20 dnia po zakończeniu kwartału.

3. Rezydenci, inni niż wymienieni w ust. 1, posiadający na rachunku własnym papiery wartościowe, są obowiązani przekazywać NBP:

1) roczne sprawozdania o liczbie i wartości posiadanych papierów wartościowych wyemitowanych przez nierezydentów na rynkach zagranicznych lub na rynku krajowym, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 27 do rozporządzenia, w terminie do 30 dni po zakończeniu roku, jeżeli łączna wartość tych papierów wartościowych na koniec okresu sprawozdawczego przekroczy równowartość 10 000 euro;

2) roczne sprawozdania o liczbie i wartości posiadanych papierów wartościowych wyemitowanych przez rezydentów na rynkach zagranicznych, na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 28 do rozporządzenia, w terminie do 30 dni po zakończeniu roku, jeżeli łączna wartość tych papierów wartościowych na koniec okresu sprawozdawczego przekroczy równowartość 10 000 euro.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.[Sprawozdania o wartości pozycji w pochodnych instrumentach finansowych] Rezydenci dokonujący bez pośrednictwa podmiotów krajowych inwestycji w zakresie pochodnych instrumentów finansowych, w przypadku gdy łączna wartość potencjalnych zobowiązań lub należności z tytułu otwartych pozycji na koniec okresu sprawozdawczego (łączna wartość instrumentu bazowego do dostarczenia lub otrzymania) jest równa lub przekroczy równowartość 100 000 euro, a także rezydenci pośredniczący w zawieraniu transakcji dotyczących pochodnych instrumentów finansowych są obowiązani przekazywać NBP kwartalne sprawozdania o wartości pozycji w pochodnych instrumentach finansowych, powstałych w wyniku transakcji między rezydentami a nierezydentami, oraz o wartości potencjalnych zobowiązań lub należności z tytułu tych pozycji, na formularzach, których wzory stanowią załączniki nr 29-32 do rozporządzenia, w terminie do 20 dni po zakończeniu kwartału.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16.[Dane dotyczące usług] Rezydenci dokonujący zakupu od nierezydentów lub sprzedaży nierezydentom usług albo dokonujący, innego niż określony w § 3-15, obrotu z nierezydentami są obowiązani, na skierowane do nich przez NBP indywidualne żądanie, we wskazanym w nim terminie nie krótszym niż 10 dni, przekazywać NBP na otrzymanych formularzach dane dotyczące tych usług oraz dane o tych obrotach.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17.[Nośniki informacji] Do przekazywania danych mogą być wykorzystywane, za zgodą i według standardów określonych przez NBP, inne nośniki informacji niż dokumenty sporządzane na papierze.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18.[Stosowanie przepisów rozporządzenia] Do sprawozdań:

1) za IV kwartał 2002 r. stosuje się przepisy dotychczasowe, z wyjątkiem sprawozdań kwartalnych, o których mowa w § 14 ust. 1 i 2 oraz § 15;

2) miesięcznych - przepisy rozporządzenia stosuje się po raz pierwszy do sprawozdań za grudzień 2002 r.;

3) rocznych - przepisy rozporządzenia stosuje się po raz pierwszy do sprawozdań za 2002 r.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19.[Przepisy uchylone] Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 1999 r. w sprawie sposobu, zakresu i terminów realizacji obowiązków przekazywania Narodowemu Bankowi Polskiemu danych niezbędnych do sporządzania bilansu płatniczego, bilansów należności i zobowiązań zagranicznych państwa oraz zgłoszeń mienia (Dz. U. Nr 27, poz. 246).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2003 r.

Prezes Rady Ministrów: L. Miller

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załączniki do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 10 grudnia 2002 r. (poz. 1835)

Załącznik nr 1

WYKAZ CZYNNOŚCI OBROTU DEWIZOWEGO SŁUŻĄCY DO ZESTAWIANIA BILANSU PŁATNICZEGO ORAZ BILANSÓW NALEŻNOŚCI I ZOBOWIĄZAŃ ZAGRANICZNYCH PAŃSTWA

Lp.

Nazwa

Kod NBP

1.

TOWARY

1.1.

Eksport i import towarów

110

2.

USŁUGI

2.1.

Usługi transportowe

2.1.1.

Usługi transportu morskiego

2.1.1.1.

Usługi transportu morskiego pasażerskiego

207

2.1.1.2.

Usługi transportu morskiego towarowego

208

2.1.1.3.

Pozostałe usługi transportu morskiego oraz usługi wspomagające transport morski

209

2.1.2.

Usługi transportu lotniczego

2.1.2.1.

Usługi transportu lotniczego pasażerskiego

211

2.1.2.2.

Usługi transportu lotniczego towarowego

212

2.1.2.3.

Pozostałe usługi transportu lotniczego oraz usługi wspomagające transport lotniczy

213

2.1.3.

Usługi transportu kosmicznego

218

2.1.4.

Usługi transportu kolejowego

2.1.4.1.

Usługi transportu kolejowego pasażerskiego

220

2.1.4.2.

Usługi transportu kolejowego towarowego

221

2.1.4.3.

Pozostałe usługi transportu kolejowego oraz usługi wspomagające transport kolejowy

222

2.1.5.

Usługi transportu samochodowego

2.1.5.1.

Usługi transportu samochodowego pasażerskiego

224

2.1.5.2.

Usługi transportu samochodowego towarowego

225

2.1.5.3.

Pozostałe usługi transportu samochodowego oraz usługi wspomagające transport samochodowy

226

2.1.6.

Usługi transportu wodnego śródlądowego

2.1.6.1.

Usługi transportu wodnego śródlądowego pasażerskiego

228

2.1.6.2.

Usługi transportu wodnego śródlądowego towarowego

229

2.1.6.3.

Pozostałe usługi transportu wodnego śródlądowego oraz usługi wspomagające transport wodny śródlądowy

230

2.1.7.

Usługi transportu rurociągiem

231

2.1.8.

Pozostałe usługi wspomagające i uzupełniające transport

232

2.2.

Podróże zagraniczne

2.2.1.

Podróże służbowe

2.2.1.1.

Wydatki pracowników sezonowych i przygranicznych

238

2.2.1.2.

Pozostałe podróże służbowe

239

2.2.2.

Podróże prywatne

2.2.2.1.

Wydatki podróżnych podróżujących w celach zdrowotnych

241

2.2.2.2.

Wydatki podróżnych podróżujących w celach szkoleniowych

242

2.2.2.3.

Pozostałe podróże prywatne

243

2.3.

Usługi pocztowe i telekomunikacyjne

2.3.1.

Usługi pocztowe i kurierskie

246

2.3.2.

Usługi telekomunikacyjne

247

2.4.

Usługi budowlane

2.4.1.

Usługi budowlane świadczone za granica

250

2.4.2.

Usługi budowlane świadczone w Polsce

251

2.5.

Usługi ubezpieczeniowe

2.5.1.

Ubezpieczenia na życie i emerytalne

2.5.1.1.

Ubezpieczenia na życie i emerytalne - składki

972

2.5.1.2.

Ubezpieczenia na życie i emerytalne - odszkodowania

973

2.5.2.

Ubezpieczenia przewożonego towaru

2.5.2.1.

Ubezpieczenia przewożonego towaru - składki

974

2.5.2.2.

Ubezpieczenia przewożonego towaru - odszkodowania

975

2.5.3.

Inne ubezpieczenia bezpośrednie

2.5.3.1.

Inne ubezpieczenia bezpośrednie - składki

976

2.5.3.2.

Inne ubezpieczenia bezpośrednie - odszkodowania

977

2.5.4.

Reasekuracja

2.5.4.1.

Reasekuracja - składki

978

2.5.4.2.

Reasekuracja - odszkodowania

979

2.5.5.

Usługi wspomagające usługi ubezpieczeniowe

258

2.6.

Usługi finansowe

260

2.7.

Usługi informatyczne i informacyjne

2.7.1.

Usługi informatyczne

263

2.7.2.

Usługi informacyjne

264

2.8.

Prawa autorskie, patenty i opłaty licencyjne

266

2.9.

Pozostałe usługi handlowe

2.9.1.

Pośrednictwo handlowe i pozostałe usługi związane z handlem

2.9.1.1.

Pośrednictwo handlowe

270

2.9.1.2.

Pozostałe usługi związane z handlem

271

2.9.2.

Usługi leasingowe (leasing operacyjny)

272

2.9.3.

Pozostałe usługi handlowe i techniczne

2.9.3.1.

Usługi prawne, rachunkowe, doradcze i public relations

2.9.3.1.1.

Usługi prawne

275

2.9.3.1.2.

Usługi rachunkowe, audytowe, księgowe i doradztwo podatkowe

276

2.9.3.1.3.

Zarządzanie i public relations

277

2.9.3.2.

Reklama, badania rynków i badanie opinii publicznej

278

2.9.3.3.

Usługi badawczo-rozwojowe

279

2.9.3.4.

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i inne techniczne

280

2.9.3.5.

Usługi rolnicze, wydobywcze i przetwórstwo na miejscu

2.9.3.5.1.

Utylizacja odpadów i rekultywacja

282

2.9.3.5.2.

Pozostałe usługi rolnicze, wydobywcze i przetwórstwo na miejscu

283

2.9.3.6.

Pozostałe różne usługi handlowe, zawodowe i techniczne

284

2.9.3.7.

Usługi między przedsiębiorstwami afiliowanymi niesklasyfikowane gdzie indziej

285

2.10.

Usługi kulturalne, rekreacyjne i usługi dla ludności

2.10.1.

Usługi audiowizualne i pokrewne

288

2.10.2.

Pozostałe usługi kulturalne i rekreacyjne

289

2.11.

Usługi rządowe

2.11.1.

Utrzymanie przedstawicielstw rządowych

292

2.11.2.

Jednostki wojskowe i agencje rządowe

293

2.11.3.

Pozostałe usługi rządowe niesklasyfikowane gdzie indziej

294

3.

DOCHODY

3.1.

Wynagrodzenia pracowników

310

3.2.

Dochody z inwestycji

3.2.1.

Dochody z inwestycji bezpośrednich

3.2.1.1.

Dochody z kapitału

3.2.1.1.1.

Dywidendy i wypłacone zyski oddziałów

332

3.2.1.1.2.

Dochody z tytułu kredytów i papierów dłużnych (odsetki)

334

3.2.2.

Dochody z inwestycji portfelowych

3.2.2.1.

Dochody z papierów udziałowych (dywidendy)

344

3.2.2.2.

Odsetki od papierów dłużnych

3.2.2.2.1.

Odsetki od obligacji

354

3.2.2.2.2.

Odsetki od instrumentów rynku pieniężnego

364

3.2.3.

Dochody z pozostałych inwestycji

3.2.3.1.

Odsetki od rachunków bankowych. Odsetki od kredytów otrzymanych i udzielonych długoterminowych i krótkoterminowych

374

4.

TRANSFERY BIEŻĄCE

4.1.

Rządowe transfery bieżące

380

4.2.

Prywatne transfery bieżące

392

5.

TRANSFERY KAPITAŁOWE

5.1.

Rządowe transfery kapitałowe

410

5.2.

Pozostałe transfery kapitałowe

440

6.

INWESTYCJE BEZPOŚREDNIE

6.1.

Polskie inwestycje bezpośrednie za granicą

6.1.1.

Kapitał własny

6.1.1.1.

Polskie inwestycje bezpośrednie za granicą (kapitał). Należności polskich inwestorów

515

6.1.1.2.

Polskie inwestycje bezpośrednie za granicą (kapitał). Zobowiązania polskich inwestorów

520

6.1.2.

Pozostałe inwestycje

6.1.2.1.

Polskie inwestycje bezpośrednie za granicą. Kredyty udzielone

535

6.1.2.2.

Polskie inwestycje bezpośrednie za granicą. Kredyty otrzymane

540

6.2.

Zagraniczne inwestycje bezpośrednie w Polsce

6.2.1.

Kapitał własny

6.2.1.1.

Zagraniczne inwestycje bezpośrednie w Polsce (kapitał). Należności od inwestorów zagranicznych

565

6.2.1.2.

Zagraniczne inwestycje bezpośrednie w Polsce (kapitał). Zobowiązania wobec inwestorów zagranicznych

570

6.2.2.

Pozostałe inwestycje

6.2.2.1.

Zagraniczne inwestycje bezpośrednie w Polsce. Kredyty udzielone

585

6.2.2.2.

Zagraniczne inwestycje bezpośrednie w Polsce. Kredyty otrzymane

590

7.

INWESTYCJE PORTFELOWE

7.1.

Aktywa. Inwestycje portfelowe

7.1.1.

Udziałowe papiery wartościowe. Aktywa

7.1.1.1.

Udziałowe papiery wartościowe (akcje)

614

7.1.2.

Dłużne papiery wartościowe. Aktywa

7.1.2.1.

Obligacje

624

7.1.2.2.

Instrumenty rynku pieniężnego

634

7.2.

Pasywa. Inwestycje portfelowe

7.2.1.

Udziałowe papiery wartościowe. Pasywa

7.2.1.1.

Udziałowe papiery wartościowe (akcje)

664

7.2.2.

Dłużne papiery wartościowe. Pasywa

7.2.2.1.

Obligacje

674

7.2.2.2.

Instrumenty rynku pieniężnego

684

8.

POZOSTAŁE INWESTYCJE

8.1.

Aktywa. Pozostałe inwestycje

8.1.1.

Pozostałe kredyty i pożyczki. Aktywa

8.1.1.1.

Kredyty długoterminowe. Udzielone

726

8.1.1.2.

Kredyty krótkoterminowe. Udzielone

727

8.2.

Pasywa. Pozostałe inwestycje

8.2.1.

Pozostałe kredyty i pożyczki. Pasywa

8.2.1.1.

Kredyty długoterminowe. Otrzymane

776

8.2.1.2.

Kredyty krótkoterminowe. Otrzymane

777

9.

POCHODNE INSTRUMENTY FINANSOWE (derywaty)

9.1.

Pochodne instrumenty finansowe (derywaty)

914

Załącznik nr 2

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 3

infoRgrafika

Załącznik nr 4

infoRgrafika

Załącznik nr 5

infoRgrafika

Załącznik nr 6

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 7

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 8

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 9

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 10

infoRgrafika

Załącznik nr 11

infoRgrafika

Załącznik nr 12

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 13

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 14

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 15

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 16

infoRgrafika

Załącznik nr 17

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 18

infoRgrafika

Załącznik nr 19

infoRgrafika

infoRgrafika


Załącznik nr 20

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 21

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 22

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 23

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 24

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 25

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 26

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 27

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika


Załącznik nr 28

infoRgrafika


infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 29

infoRgrafika


infoRgrafika

Załącznik nr 30

infoRgrafika


infoRgrafika

Załącznik nr 31

infoRgrafika


infoRgrafika

Załącznik nr 32

infoRgrafika

infoRgrafika

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00