Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2003 nr 56 poz. 501
Wersja aktualna od 2003-04-16
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2003 nr 56 poz. 501
Wersja aktualna od 2003-04-16
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 24 marca 2003 r.

w sprawie szczegółowych zasad i trybu zwrotu kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby funkcjonariuszowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Na podstawie art. 107 ust. 3 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. Nr 74, poz. 676) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby i z powrotem] Funkcjonariuszowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zwanemu dalej „funkcjonariuszem”, który zajmuje lokal mieszkalny w miejscowości pobliskiej miejsca pełnienia służby, przysługuje zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby i z powrotem, jeżeli w miejscowości, w której pełni służbę on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 103 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, nie posiadają lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego lub domu mieszkalno-pensjonatowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Koszty dojazdu do i od stacji (przystanku)] Nie podlegają zwrotowi koszty dojazdu do i od stacji (przystanku) w obrębie miejscowości, w której funkcjonariusz zamieszkuje, oraz w miejscowości, w której pełni służbę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Wysokość przysługującego zwrotu kosztów dojazdu] 1. Funkcjonariuszowi przysługuje zwrot kosztów dojazdu w wysokości ceny:

1) okresowego biletu imiennego na przejazd w klasie drugiej pociągu osobowego lub okresowego biletu imiennego na przejazd autobusem, jeżeli, dojeżdżając środkiem komunikacji zbiorowej z miejscowości pobliskiej, nie ma połączenia kolejowego lub nie istnieje możliwość korzystania z niego ze względu na godziny pełnienia służby;

2) wykupionych biletów jednorazowych na przejazd środkiem komunikacji zbiorowej, jeżeli na danej trasie nie jest prowadzona sprzedaż biletów okresowych.

2. Jeżeli funkcjonariusz dojeżdża do miejsca pełnienia służby pociągiem innej klasy niż określona w ust. 1 pkt 1 lub innym środkiem komunikacji niż określony w ust. 1 pkt 1, zwrotu kosztów dojazdu dokonuje się w wysokości ceny kolejowego okresowego biletu imiennego na przejazd w klasie drugiej pociągu osobowego, przewidzianej dla odległości drogowej między miejscowością, w której funkcjonariusz zamieszkuje, a miejscowością, w której pełni służbę.

3. Zwrotu kosztów dojazdu, o których mowa w ust. 1 i 2, dokonuje się z uwzględnieniem przysługujących funkcjonariuszowi uprawnień do ulgowych przejazdów środkami komunikacji zbiorowej.

4. Jeżeli funkcjonariusz dojeżdża do miejsca pełnienia służby i z powrotem pojazdem służbowego transportu zbiorowego za opłatą, zwrot kosztów dojazdu przysługuje w wysokości obowiązującej stawki odpłatności za ten dowóz.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Nieobecność funkcjonariusza w miejscu pełnienia służby] 1. Należność z tytułu zwrotu kosztów dojazdu jest pomniejszana o 1/22 za każdy dzień nieobecności funkcjonariusza w miejscu pełnienia służby.

2. W przypadku wykupienia przez funkcjonariusza biletu, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, zwrotu kosztów dojazdu dokonuje się bez odliczeń określonych w ust. 1, jeżeli nieobecność funkcjonariusza w miejscu pełnienia służby miała miejsce po wykupieniu tego biletu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Pisemny raport] 1. Funkcjonariusz ubiegający się o zwrot kosztów dojazdu składa, w komórce finansowej właściwej dla miejsca pełnienia służby, pisemny raport.

2. W raporcie, o którym mowa w ust. 1, funkcjonariusz podaje informacje dotyczące nazwy miejscowości pobliskiej, odległości w kilometrach między miejscowością pobliską a miejscem pełnienia służby, rodzaju środka transportu, kosztu dojazdu oraz informację dotyczącą czasu dojazdu w obie strony, przedstawiając w szczególności zaświadczenie od przewoźnika lub wyciąg z rozkładu jazdy.

3. W przypadku zmiany danych określonych w ust. 2, funkcjonariusz składa nowy raport.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Pisemny wniosek funkcjonariusza] 1. Zwrot kosztów dojazdu następuje na pisemny wniosek funkcjonariusza, potwierdzony przez bezpośredniego przełożonego.

2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, funkcjonariusz składa w terminie do 15 dnia każdego miesiąca wraz z wykupionym biletem (biletami) za miesiąc poprzedni, jeżeli dojeżdża środkami komunikacji zbiorowej. Przepis § 5 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

3. Zwrotu kosztów dojazdu dokonuje się po upływie każdego miesiąca, za który zwrot ten przysługuje, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: L. Miller

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00