Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2006 nr 136 poz. 963
Wersja aktualna od 2019-05-10
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2006 nr 136 poz. 963
Wersja aktualna od 2019-05-10
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 27 lipca 2006 r.

w sprawie terminów płatności uposażenia i innych świadczeń pieniężnych funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego, właściwości i trybu postępowania w sprawach ich wypłacania oraz dokonywania potrąceń z tych należności

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2019 r., poz. 749)  

Na podstawie art. 95 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. Nr 104, poz. 708) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Rozporządzenie określa terminy płatności uposażenia i innych świadczeń pieniężnych funkcjonariuszowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zwanemu dalej „funkcjonariuszem”, oraz właściwość i tryb postępowania w sprawach wypłacania świadczeń pieniężnych oraz dokonywania potrąceń z tych należności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Uposażenie, o którym mowa w art. 89 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, zwanej dalej „ustawą”, wypłaca funkcjonariuszowi jednostka organizacyjna Centralnego Biura Antykorupcyjnego właściwa w sprawach finansów, miesięcznie z góry w pierwszym dniu roboczym każdego miesiąca, za który uposażenie przysługuje.

2. Termin płatności uposażenia może zostać przesunięty przez Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego lub upoważnionego przez niego funkcjonariusza na jeden z pięciu ostatnich dni roboczych miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który uposażenie przysługuje, jeżeli w szczególności:

1) funkcjonariusz ze względu na wykonywanie zadań służbowych nie może odebrać uposażenia w dniu, o którym mowa w ust. 1;

2) przemawiają za tym ważne względy służbowe;

3) przemawiają za tym ważne względy osobiste funkcjonariusza – na jego pisemny, umotywowany wniosek.

3. Termin płatności uposażenia może zostać przesunięty przez Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego lub upoważnionego przez niego funkcjonariusza na jeden z pięciu pierwszych dni roboczych miesiąca, za który uposażenie przysługuje, jeżeli przemawiają za tym ważne względy służbowe.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Jeżeli prawo funkcjonariusza do otrzymania uposażenia w wyższej wysokości zostało ustalone po sporządzeniu listy płac, termin płatności wyrównania uposażenia może zostać przesunięty na następny miesiąc.

2. W przypadku nabycia przez funkcjonariusza prawa do pierwszego uposażenia, uposażenie to wypłaca się w terminie 14 dni od dnia podjęcia przez niego służby.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.1. Przysługujące funkcjonariuszowi inne świadczenia pieniężne, zwane dalej „świadczeniami pieniężnymi”, wypłaca jednostka organizacyjna Centralnego Biura Antykorupcyjnego właściwa w sprawach finansów, w terminie 14 dni od dnia spełnienia warunków uzasadniających ich wypłatę, jeżeli przepisy w sprawie zasad ich przyznawania i wypłacania nie przewidują innego terminu.

2. Termin płatności świadczeń pieniężnych może zostać przesunięty w przypadkach, o których mowa w § 2 ust. 2, o nie więcej niż 14 dni.

3. Świadczenia pieniężne przysługujące funkcjonariuszowi w związku ze zwolnieniem ze służby wypłaca się nie później niż w dniu zwolnienia ze służby.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.1. Uposażenie oraz świadczenia pieniężne wypłaca się bezpośrednio do rąk funkcjonariusza.

2. Uposażenie oraz świadczenia pieniężne mogą być wypłacane w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy wskazany przez funkcjonariusza w pisemnym wniosku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.1. Z uposażenia, o którym mowa w art. 89 ust. 3 ustawy, jednostka organizacyjna Centralnego Biura Antykorupcyjnego właściwa w prawach finansów dokonuje potrąceń:

1) na wezwanie organu egzekucyjnego lub wierzyciela;

2) na podstawie decyzji personalnej,

3) na podstawie pisemnej zgody funkcjonariusza.

2. Fakt dokonania potrącenia odnotowuje się na liście płac.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.1. Za zgodą funkcjonariusza, wyrażoną na piśmie, dokonuje się potrąceń z tytułu zobowiązań:

1) [1] zapłaty odszkodowania, przewidzianego w przepisach ustawy z dnia 7 maja 1999 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Celno-Skarbowej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2349);

2) wobec pracowniczych kas oszczędnościowo-pożyczkowych;

3) wskazanych przez funkcjonariusza, innych niż wymienione w pkt 1 i 2.

2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, potrąceń dokonuje się na podstawie zestawienia kwot podlegających potrąceniu, sporządzonego przez właściwy organ lub upoważnione osoby.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.1. Na wezwanie organu egzekucyjnego lub wierzyciela potrąceń dokonuje się w związku z egzekucją należności:

1) objętych sądowymi lub administracyjnymi tytułami wykonawczymi – na wezwanie komornika sądowego, organu właściwego do prowadzenia egzekucji administracyjnej lub wierzyciela uprawnionego do egzekwowania należności w trybie administracyjnym;

2) z tytułu szkód wyrządzonych w mieniu Skarbu Państwa znajdującym się w dyspozycji Centralnego Biura Antykorupcyjnego – na pisemne wezwanie organu określonego w przepisach dotyczących podmiotów właściwych do ustalania wysokości szkód, zawierania ugód oraz podejmowania decyzji dotyczących szkód wyrządzonych przez funkcjonariuszy;

3) na podstawie odrębnych przepisów – na pisemne wezwanie właściwego organu lub wierzyciela, z dokładnym określeniem kwoty podlegającej potrąceniu i powołaniem odpowiedniego przepisu zobowiązującego do potrącenia.

2. Potrącenia na zaspokojenie należności z tytułu świadczeń alimentacyjnych oraz należności z tytułu odpowiedzialności majątkowej za szkody wyrządzone w mieniu Skarbu Państwa znajdującym się w dyspozycji Centralnego Biura Antykorupcyjnego mogą być dokonywane również bez postępowania egzekucyjnego, na wniosek wierzyciela, po przedłożeniu przez niego tytułu wykonawczego, bądź też na skutek dobrowolnego zobowiązania się funkcjonariusza do zapłaty.

3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli:

1) świadczenia alimentacyjne mają być potrącone na rzecz kilku wierzycieli, a łączna suma, która ma być potrącona, nie wystarcza na pokrycie wszystkich zobowiązań alimentacyjnych;

2) uposażenie funkcjonariusza zostało zajęte w trybie egzekucji sądowej lub administracyjnej, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.1. Na podstawie decyzji personalnej dokonuje się potrąceń z tytułu:

1) samowolnego opuszczenia miejsca pełnienia służby albo pozostawania poza nim lub niepodejmowania służby;

2) zawinionej niemożności pełnienia obowiązków służbowych;

3) rozpoczęcia urlopu bezpłatnego w ciągu miesiąca kalendarzowego.

2. Z uposażenia funkcjonariusza nie dokonuje się potrąceń, jeżeli decyzja personalna o zmniejszeniu uposażenia została wydana po terminie jego wypłaty.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.1. Kwoty potrąceń jednostka organizacyjna Centralnego Biura Antykorupcyjnego właściwa w sprawach finansów przekazuje do właściwych organów egzekucyjnych lub wierzycieli, na których wezwanie dokonywane są potrącenia, albo zgodnie z dyspozycją funkcjonariusza.

2. W przypadku zawieszenia lub przywrócenia funkcjonariuszowi wypłaty pełnego uposażenia, jednostka organizacyjna Centralnego Biura Antykorupcyjnego właściwa w sprawach finansów zawiadamia właściwy organ egzekucyjny lub wierzyciela, na którego wezwanie dokonuje się potrąceń.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 24 lipca 2006 r.

[1] § 7 ust. 1 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 kwietnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie terminów płatności uposażenia i innych świadczeń pieniężnych funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego, właściwości i trybu postępowania w sprawach ich wypłacania oraz dokonywania potrąceń z tych należności (Dz.U. poz. 749). Zmiana weszła w życie 10 maja 2019 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00