Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 1612
Wersja aktualna od 2020-09-18
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 1612
Wersja aktualna od 2020-09-18
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 26 czerwca 2002 r.

w sprawie świadectwa służby w Agencji Wywiadu

z dnia 26 czerwca 2002 r. (Dz.U. z 2002 r., Nr 93, poz. 828)

t.j. z dnia 18 września 2020 r. (Dz.U. z 2020 r., poz. 1612)

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) wzór formularza świadectwa służby;

2) tryb wydawania i prostowania świadectwa służby;

3) właściwość przełożonych służbowych w sprawach wydawania i prostowania świadectwa służby.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Świadectwo służby] 1. Funkcjonariusz Agencji Wywiadu, zwany dalej „funkcjonariuszem”, zwalniany ze służby otrzymuje świadectwo służby w dniu zwolnienia określonym w rozkazie personalnym. Funkcjonariusz potwierdza otrzymanie świadectwa służby własnoręcznym podpisem wraz z datą jego otrzymania na kopii tego świadectwa.

2. Świadectwo służby może odebrać osoba upoważniona na piśmie przez funkcjonariusza. W takim przypadku otrzymanie świadectwa służby potwierdza własnoręcznym podpisem osoba upoważniona.

3. W razie wygaśnięcia stosunku służbowego z powodu śmierci lub stwierdzenia zaginięcia funkcjonariusza, świadectwo służby wydaje się uprawnionemu do odprawy pośmiertnej członkowi rodziny funkcjonariusza, niezwłocznie po wydaniu rozkazu personalnego o wygaśnięciu stosunku służbowego.

4. Jeżeli wydanie świadectwa służby nie jest możliwe w terminie określonym w ust. 1, świadectwo służby doręcza się, za pokwitowaniem, w ciągu 7 dni od dnia zwolnienia funkcjonariusza ze służby.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Wydanie świadectwa służby] Wydania świadectwa służby nie można uzależniać od uprzedniego rozliczenia się funkcjonariusza z obowiązków służbowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Podmiot uprawniony do wydawania świadectwa służby oraz do jego sprostowania] 1. Do wydawania świadectwa służby oraz do jego sprostowania jest uprawniony Szef Agencji Wywiadu.

2. Szef Agencji Wywiadu może upoważnić kierownika jednostki organizacyjnej do wydawania i prostowania, w jego imieniu, świadectw służby funkcjonariuszy zwalnianych z tych jednostek.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Kopia świadectwa służby] Kopię świadectwa służby z pokwitowaniem jego wydania przechowuje się w aktach osobowych funkcjonariusza.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Informacje zamieszczane w świadectwie służby] 1. W świadectwie służby podaje się informacje niezbędne do ustalenia uprawnień wynikających ze stosunku służbowego oraz z ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego, dotyczące:

1) okresu służby, w tym okresu jej pełnienia w służbie:

a) przygotowawczej,

b) stałej;

2) zajmowanego ostatnio stanowiska służbowego, z zastrzeżeniem ust. 3;

3) podstawy prawnej zwolnienia ze służby albo, w przypadku śmierci lub stwierdzenia zaginięcia funkcjonariusza, informację o wygaśnięciu stosunku służbowego;

4) liczby dni, przysługujących i wykorzystanych w roku zwolnienia ze służby lub w roku, w którym wygasł stosunek służbowy:

a) urlopu wypoczynkowego, dodatkowego, zdrowotnego, szkoleniowego i okolicznościowego,

b) urlopu bezpłatnego i podstawy prawnej jego udzielenia;

5) wykorzystanego w okresie służby:

a) urlopu wychowawczego,

b) urlopu rodzicielskiego

– wraz z podstawą prawną jego udzielenia;

5a) wykorzystanego urlopu ojcowskiego;

5b) zwolnienia od pracy przewidzianego w art. 188 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320) wykorzystanego w roku zwolnienia ze służby albo w roku, w którym wygasł stosunek służbowy;

6) przypadającego po dniu zwolnienia ze służby okresu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, w przypadku gdy zwolnienie nastąpiło z przyczyn dotyczących Agencji Wywiadu;

7) liczby dni, za które zwolniony funkcjonariusz otrzymał świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 128 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, zwanej dalej „ustawą o ABW oraz AW”;

8) potrąceń z uposażenia, o których mowa w art. 142 ust. 1 ustawy o ABW oraz AW.

2. Na pisemny wniosek funkcjonariusza, złożony przed dniem zwolnienia ze służby, w świadectwie służby podaje się także informacje o wysokości i składnikach uposażenia oraz o posiadanych kwalifikacjach.

3. W świadectwie służby nie zamieszcza się informacji niejawnych.

4. Wzór formularza świadectwa służby stanowi załącznik do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Wniosek o sprostowanie świadectwa służby] 1. Funkcjonariusz zwolniony ze służby może, w terminie określonym w art. 65 ust. 2 ustawy o ABW oraz AW, złożyć wniosek o sprostowanie świadectwa służby. Wniosek składa się na piśmie do przełożonego, który wydał świadectwo służby.

2. W razie uwzględnienia wniosku o sprostowanie świadectwa służby, funkcjonariuszowi wydaje się nowe świadectwo służby w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku. Przepis § 4 stosuje się odpowiednio.

3. Nie dokonuje się sprostowania świadectwa służby, jeżeli wniosek, o którym mowa w ust. 1, złożono po terminie określonym w art. 65 ust. 2 ustawy o ABW oraz AW albo funkcjonariusz wnosi o podanie w świadectwie nieprawdziwych danych.

4. O nieuwzględnieniu wniosku o sprostowanie świadectwa służby przełożony, który wydał to świadectwo, zawiadamia pisemnie funkcjonariusza w terminie 7 dni od dnia złożenia tego wniosku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Przywrócenie terminu do złożenia wniosku] 1. W razie uchybienia terminu określonego w art. 65 ust. 2 ustawy o ABW oraz AW, przywraca się termin na wniosek funkcjonariusza, jeżeli uprawdopodobni, że uchybienie nastąpiło bez jego winy.

2. Wniosek o przywrócenie terminu wnosi się do przełożonego, który wydał świadectwo służby, w ciągu 7 dni od dnia ustania przyczyny uchybienia terminu.

3. Przywrócenie terminu do złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 2, jest niedopuszczalne.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Nowe świadectwo służby] 1. Nowe świadectwo służby, w miejsce wydanego uprzednio, wydaje się, w przypadku:

1) mającej wpływ na treść świadectwa służby zmiany rozkazu personalnego o zwolnieniu ze służby lub o wygaśnięciu stosunku służbowego funkcjonariusza;

2) zwolnienia ze służby funkcjonariusza uprzednio przywróconego do służby.

2. W nowym świadectwie służby, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, podaje się cały okres służby funkcjonariusza, bez uwzględnienia przerwy w służbie spowodowanej uprzednio wydanym rozkazem personalnym o zwolnieniu ze służby, uchylonym w związku z przywróceniem do służby, jeżeli na podstawie art. 62 ustawy o ABW oraz AW został uchylony skutek tej przerwy w służbie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.(uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 29 czerwca 2002 r.


Załącznik do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 26 czerwca 2002 r.

WZÓR – ŚWIADECTWO SŁUŻBY

infoRgrafika

infoRgrafika

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00