Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2007 nr 57 str. 14
Wersja archiwalna od 2011-01-12 do 2013-12-31
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2007 nr 57 str. 14
Wersja archiwalna od 2011-01-12 do 2013-12-31
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA KOMISJI

z dnia 2 lutego 2007 r.

ustanawiająca Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2007/134/WE)

(ostatnia zmiana: DUUEL. z 2011 r., Nr 9, poz. 5)   Pokaż wszystkie zmiany

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając decyzję nr 1982/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r. dotyczącą siódmego programu ramowego Wspólnoty Europejskiej w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji (2007-2013) (1), w szczególności jej art. 2 i 3,

uwzględniając decyzję Rady 2006/9 72/WE z dnia 19 grudnia 2006 r. dotyczącą programu szczegółowego „Pomysły" wdrażającego siódmy program ramowy Wspólnoty Europejskiej w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji (2), w szczególności jej art. 4 ust. 2 i 3,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Zgodnie z siódmym programem ramowym celem programu szczegółowego „Pomysły" jest udzielanie wsparcia dla pionierskich badań inspirowanych przez naukowców we wszystkich dziedzinach nauki i inżynierii w zakresie wybranych przez nich zagadnień.

(2) Decyzja 2006/972/WE przewiduje, że Komisja powinna ustanowić Europejską Radę ds. Badań Naukowych (zwaną dalej „ERBN"), która powinna realizować program szczegółowy „Pomysły".

(3) Zgodnie z art. 4 ust. 3 decyzji 2006/9 72/WE w skład ERBN powinna wchodzić niezależna rada naukowa (zwana dalej „radą naukową"), której działanie ma wspomagać specjalna jednostka ds. realizacji.

(4) Rada naukowa powinna składać się z uznanych naukowców, inżynierów i uczonych powoływanych przez Komisję i działających we własnym imieniu, niezależnie od jakichkolwiek zewnętrznych wpływów. Powinna ona działać zgodnie z mandatem przewidzianym w art. 5 decyzji 2006/972/WE i wyłącznie na rzecz osiągnięcia celów naukowych, technologicznych i edukacyjnych programu szczegółowego „Pomysły".

(5) Rada naukowa powinna niezależnie wybrać sekretarza generalnego, który będzie działał na mocy udzielonego przez nią upoważnienia. Sekretarz generalny będzie między innymi wspierał radę naukową w zapewnieniu jej skutecznych kontaktów ze specjalną jednostką ds. realizacji i z Komisją, a także w monitorowaniu skutecznego wdrożenia jej strategii i stanowisk przez specjalną jednostkę ds. realizacji.

(6) Rada naukowa powinna działać zgodnie z zasadami jakości pracy naukowej, niezależności, efektywności i przejrzystości. Komisja powinna pełnić rolę gwaranta niezależności i integralności rady naukowej oraz zapewniać jej właściwe funkcjonowanie.

(7) Należy przewidzieć zasady ujawniania informacji przez członków rady naukowej bez uszczerbku dla przepisów dotyczących bezpieczeństwa załączonych do regulaminu wewnętrznego Komisji decyzją 2001/844/WE, EWWiS, Euratom (3).

(8) Dane osobowe dotyczące członków rady naukowej powinny być przetwarzane zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 45/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2000 r. o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez instytucje i organy wspólnotowe i o swobodnym przepływie takich danych (4).

(9) W celu wyznaczenia członków założycieli rady naukowej powołano niezależny komitet roboczy wysokiego szczebla. Po szeroko zakrojonych konsultacjach prowadzonych w środowisku naukowców i uczonych komitet ten przedstawił zalecenia dotyczące, po pierwsze, czynników i kryteriów, które należy uwzględnić przy mianowaniu członków rady naukowej, a po drugie - zalecenia dotyczące samych członków założycieli.

(10) Należy utworzyć specjalną jednostkę ds. realizacji w postaci agencji wykonawczej, która zostanie powołana odrębnym aktem zgodnie z rozporządzeniem Rady (WE) nr 58/2003 z dnia 19 grudnia 2002 r. ustanawiającym statut agencji wykonawczych, którym zostaną powierzone niektóre zadania w zakresie zarządzania programami wspólnotowymi (5).

(11) Do czasu ustanowienia agencji wykonawczej i osiągnięcia przez nią operacyjności jej zadania wykonawcze powinny być realizowane przez specjalne służby Komisji.

(12) Wpływ niniejszej decyzji na budżet zostanie uwzględniony w decyzji w sprawie finansowania w ramach programu szczegółowego „Pomysły" oraz w ocenie skutków finansowych regulacji, dołączonej do wniosku Komisji w sprawie powołania zewnętrznej jednostki,

STANOWI, CO NASTĘPUJE:

ROZDZIAŁ 1

EUROPEJSKA RADA DS. BADAŃ NAUKOWYCH

Artykuł 1

Ustanowienie

[1] Niniejszym ustanawia się Europejską Radę ds. Badań Naukowych na okres od dnia 2 lutego 2007 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. w celu realizacji programu szczegółowego „Pomysły”. W jej skład wchodzi Rada Naukowa oraz Agencja Wykonawcza Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych ustanowiona decyzją Komisji 2008/37/WE (6).

ROZDZIAŁ 2

RADA NAUKOWA

Artykuł 2

Ustanowienie

Niniejszym zostaje utworzona rada naukowa.

Artykuł 3

Zadania

1. Radzie naukowej powierzone zostają zadania przewidziane w art. 5 ust. 3 decyzji 2006/972/WE.

2. Rada naukowa między innymi ustala ogólną strategię naukową, jest w pełni upoważniona do decydowania o rodzaju badań, które będą finansowane zgodnie z art. 6 ust. 6 decyzji 2006/972/WE, i pełni rolę gwaranta jakości działań z naukowego punktu widzenia. Do jej zadań należy w szczególności ustalanie rocznego programu pracy, ustanowienie procedury wzajemnej weryfikacji, a także monitorowanie i kontrola jakości wdrożenia programu szczegółowego „Pomysły", bez naruszania odpowiedzialności Komisji.

3. [2] Rada Naukowa i Agencja Wykonawcza Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych współpracują ze sobą w celu zapewnienia spójnej i sprawnej realizacji programu szczegółowego „Pomysły” oraz dokładnego dostosowania aspektów naukowych i administracyjnych w ramach działalności ERBN. Współpraca taka uwzględnia spójne informowanie o działaniach ERBN oraz utworzenie wspólnej strony internetowej przedstawiającej różnorodne aspekty działalności ERBN.

Artykuł 4

Członkowie

1. Rada naukowa składa się z co najwyżej 22 członków.

2. Rada naukowa składa się z przedstawicieli europejskiego środowiska naukowego cieszących się najwyższym uznaniem i posiadających odpowiednią wiedzę zapewniającą różnorodność obszarów badawczych, którzy będą działali we własnym imieniu, niezależnie od politycznych lub innych interesów.

3. Niniejszym mianuje się członków założycieli rady naukowej, wymienionych w załączniku II [3] , którzy zostali wyznaczeni na podstawie czynników i kryteriów określonych w załączniku I.

4. [4] Przyszłych członków mianuje Komisja na podstawie czynników i kryteriów określonych w załączniku I po przeprowadzeniu niezależnej i przejrzystej procedury ich identyfikacji uzgodnionej z Radą Naukową, obejmującej konsultacje ze środowiskiem naukowym oraz uwzględniającej sprawozdanie dla Parlamentu Europejskiego i Rady. Nazwiska przyszłych członków publikowane są zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 45/2001. Stały Komitet Identyfikacyjny wysokiego szczebla, w którego skład wchodzą niezależni eksperci, może w tym celu utworzyć grupę ekspertów otrzymujących honoraria z budżetu operacyjnego programu szczegółowego „Pomysły”.

5. Członkowie wykonują swoje zadania niezależnie od wpływów zewnętrznych. W odpowiednim czasie informują oni Komisję o wszelkich konfliktach interesów, które mogłyby podważyć ich obiektywność.

6. Członkowie powoływani są na czteroletnią kadencję, z możliwością jednokrotnego przedłużenia na podstawie systemu rotacyjnego, który zapewni ciągłość prac rady naukowej. Członkowie mogą być jednak powoływani na okres krótszy niż maksymalna kadencja, aby umożliwić etapową rotację członków. Członkowie zachowują swoją funkcję do czasu zastąpienia ich przez inną osobę lub do czasu wygaśnięcia ich kadencji.

7. Po złożeniu rezygnacji przez członka lub po wygaśnięciu niepodlegającej przedłużeniu kadencji Komisja powołuje nowego członka.

8. W wyjątkowych okolicznościach w celu zachowania integralności i/lub ciągłości rady naukowej Komisja może zakończyć z własnej inicjatywy kadencję członka.

9. [5] (skreślony).

Artykuł 5

Zasady i metody

1. Rada naukowa działa w sposób autonomiczny i niezależny.

2. W odpowiednich sytuacjach rada naukowa prowadzi konsultacje z przedstawicielami środowiska naukowców, inżynierów i uczonych.

3. Rada naukowa działa wyłącznie na rzecz osiągnięcia celów naukowych, technologicznych i edukacyjnych programu szczegółowego „Pomysły". Działa ona etycznie i rzetelnie, wykonuje swoją pracę wydajnie i z zachowaniem możliwie jak największej przejrzystości.

4. [6] Rada Naukowa odpowiada przed Komisją, utrzymuje stały bezpośredni kontakt z Komisją i z Agencją Wykonawczą Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych oraz podejmuje wszelkie niezbędne w tym celu działania.

5. Jeżeli zdaniem Komisji lub przewodniczącego rady naukowej informacje uzyskane podczas wykonywania zadań są związane ze sprawami poufnymi, nie są one ujawniane.

6. [7] Komisja przekazuje informacje i pomoc niezbędne do pracy Rady Naukowej, umożliwiając jej działanie w sposób autonomiczny i niezależny. Działania koordynacyjne i wspierające, o których mowa w załączniku III do decyzji nr 1982/2006/WE, mogą być wykorzystywane do udzielania przewodniczącemu i wiceprzewodniczącym Rady Naukowej lokalnego wsparcia administracyjnego lub doradztwa.

7. Rada naukowa przekazuje regularne sprawozdania Komisji oraz dostarcza informacji i pomocy niezbędnej do realizacji spoczywających na Komisji obowiązków w zakresie sprawozdawczości (sprawozdanie roczne, roczne sprawozdanie z działalności).

8. [8] Rada Naukowa otrzymuje dostęp do dokumentów i danych będących w posiadaniu Agencji Wykonawczej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych zgodnie z procedurą określoną w załączniku III [9] .

Artykuł 6

Działanie

1. Rada naukowa wybiera spośród swych członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących, którzy zgodnie z regulaminem wewnętrznym rady reprezentują ją, kierują nią i pomagają jej w organizacji prac, łącznie z przygotowaniem porządku dziennego i dokumentów na jej posiedzenia.

2. Przewodniczący i wiceprzewodniczący rady naukowej mogą również posiadać odpowiednio tytuły przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

3. [10] Rada Naukowa przyjmuje swój regulamin wewnętrzny, który obejmuje szczegółowe przepisy dotyczące wyborów, o których mowa w ust. 1 niniejszego artykułu, oraz kodeks postępowania w zakresie poufności, potencjalnych konfliktów interesów oraz przetwarzania danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 45/2001.

4. [11] Rada Naukowa odbywa posiedzenia plenarne maksymalnie pięć razy w roku w zależności od potrzeb wynikających z jej prac. Na stronie internetowej ERBN publikuje się skrócone protokoły posiedzeń plenarnych.

5. Przewodniczący rady naukowej może zdecydować o zorganizowaniu posiedzeń utajnionych.

6. [12] Rada Naukowa może ustanawiać, składające się z jej członków, stałe komitety, grupy robocze i inne struktury zajmujące się określonymi zadaniami Rady Naukowej.

Artykuł 7

Sekretarz generalny ERBN

1. Rada naukowa wybiera niezależnie sekretarza generalnego, który działa na podstawie udzielonego mu przez nią upoważnienia. Sekretarz generalny będzie między innymi wspierał radę naukową w zapewnieniu jej skutecznych kontaktów z Komisją

1 ze specjalną jednostką ds. realizacji.

2. Zadania sekretarza generalnego określa rada naukowa. Zadania te obejmują monitorowanie skutecznej realizacji strategii i stanowisk przyjętych przez radę naukową realizowanych przez specjalną jednostkę ds. realizacji.

3. Wsparcie w zakresie powołania i działalności sekretarza generalnego zapewniane jest w ramach programu szczegółowego „Pomysły".

4. Kadencja sekretarza generalnego nie przekracza 30 miesięcy, z możliwością jednokrotnego przedłużenia.

Artykuł 8

Honoraria i koszty posiedzeń

[13] 1. Członkowie Rady Naukowej otrzymują wynagrodzenie za wykonywanie zadań w formie honorarium za udział w posiedzeniach plenarnych Rady Naukowej. Honoraria oraz koszty podróży i utrzymania wypłaca się z budżetu operacyjnego przyznanego programowi szczegółowemu „Pomysły” . Honoraria i związane z nimi przepisy wykonawcze określono w załączniku IV [14] .

2. W przypadku spotkań innych niż posiedzenia plenarne Agencja Wykonawcza Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych zwraca koszty podróży i, w odpowiednich przypadkach, koszty utrzymania członków Rady Naukowej niezbędne do wykonania ich zadań, zgodnie z przepisami Komisji dotyczącymi zwrotu kosztów ponoszonych przez ekspertów zewnętrznych (7). Pod warunkiem otrzymania uprzedniej zgody Agencji Wykonawczej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych można również zwracać koszty podróży i utrzymania związane z innymi spotkaniami niezbędnymi do wykonywania prac Rady Naukowej.

ROZDZIAŁ 3

Artykuł 9

Specjalna jednostka ds. realizacji

Specjalna jednostka ds. realizacji powoływana jest jako struktura zewnętrzna; do czasu jej powołania i osiągnięcia przez nią operacyjności jej zadania wykonawcze realizowane są przez specjalne służby Komisji.

ROZDZIAŁ 4

POSTANOWIENIA OGÓLNE

Artykuł 10

Wejście w życie

Niniejsza decyzja wchodzi w życie z dniem jej przyjęcia.

Sporządzono w Brukseli, dnia 2 lutego 2007 r.

(1) Dz.U. L 412 z 30.12.2006, str. 1.

(2) Dz.U. L 400 z 30.12.2006, str. 224.

(3) Dz.U. L 317 z 3.12.2001, str. 1. Decyzja ostatnio zmieniona decyzją 2006/548/WE, Euratom (Dz.U. L 215 z 5.8.2006, str. 38).

(4) Dz.U. L 8 z 12.1.2001, str. 1.

(5) Dz.U. L 11 z 16.1.2003, str. 1.

(6) Dz.U. L 9 z 12.1.2008, s. 15.

(7) Decyzja Komisji C(2007) 5858.

ZAŁĄCZNIK I

Czynniki i kryteria wskazywania członków rady naukowej.

Skład rady naukowej musi pokazywać, że rada na odegrać wiodącą rolę w dziedzinie nauki, ciesząc się autorytetem i zachowując całkowitą niezależność, łącząc wiedzę i doświadczenie z wizją i wyobraźnią. Wiarygodność rady naukowej będzie opierała się na równowadze zalet kobiet i mężczyzn wchodzących w jej skład, a wspólnie członkowie rady powinni odzwierciedlać pełen przekrój środowiska naukowego w Europie. Każdy z członków rady naukowej musi cieszyć się niekwestionowanym uznaniem jako lider badań naukowych i być znanym ze swej niezależności i zaangażowania w badania. Członkowie muszą mieć trwającą lub niedawno zakończoną praktykę badawczą i być liderami w dziedzinie nauki na szczeblu europejskim lub światowym. Należy również uwzględnić młodszych liderów kolejnego pokolenia.

Członkowie muszą reprezentować szeroki zakres dyscyplin badawczych, obejmujących nauki ścisłe i inżynierię oraz nauki społeczne i humanistyczne. Nie powinni jednak być uważani za przedstawicieli konkretnej dyscypliny lub określonej linii badawczej i sami również nie powinni postrzegać siebie w ten sposób; powinni posiadać szeroką wizję odzwierciedlającą zrozumienie istotnych przemian w pracach badawczych, w tym także w badaniach interdyscyplinarnych i wielodyscyplinarnych, oraz potrzebę badań na szczeblu europejskim.

Oprócz renomy zdobytej w pracy naukowej i badawczej członkowie powinni wspólnie wnieść do rady szerszy zakres doświadczeń zdobytych nie tylko w Europie, ale także w innych częściach świata, w których prowadzone są intensywne prace badawcze. Doświadczenie może obejmować takie obszary, jak: wsparcie i promocja badań podstawowych, organizacja badań, zarządzanie nimi i transfer wiedzy na uczelniach, akademiach i w przemyśle, zrozumienie krajowej i międzynarodowej działalności badawczej, właściwe programy finansowania badań oraz szerszy kontekst polityczny, w którym funkcjonuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych.

Członkowie powinni reprezentować różne grupy środowiska naukowego oraz szereg instytucji naukowych prowadzących badania; wśród członków powinny znajdować się osoby posiadające doświadczenie zdobyte na przykład na uczelniach, w instytutach badawczych, akademiach, organach finansujących oraz podczas badań dla przedsiębiorstw i przemysłu. Wśród członków powinny znaleźć się osoby posiadające doświadczenie zdobyte w więcej niż jednym kraju, a niektórzy powinni pochodzić ze środowiska naukowego spoza Europy.

ZAŁĄCZNIK II

CZŁONKOWIE RADY NAUKOWEJ ERBN

Nazwisko i instytut

Koniec kadencji

Claudio BORDIGNON, San Raffaele Scientific Institute San Raffaele, Mediolan

1 lutego 2013 r.

Nicholas CANNY, National University of Ireland, Galway

31 grudnia 2013 r.

Sierd A.P.L. CLOETINGH, Free University of Amsterdam

26 kwietnia 2013 r.

Mathias DEWATRIPONT, Université Libre de Bruxelles

1 lutego 2013 r.

Tomasz DIETL, Polska Akademia Nauk

31 grudnia 2013 r.

Daniel DOLEV, The Hebrew University of Jerusalem

31 grudnia 2013 r.

Carlos M. DUARTE, Spanish Council for Scientific Research, Majorka

26 kwietnia 2013 r.

Daniel ESTEVE, CEA Saclay

31 grudnia 2013 r.

Pavel EXNER, Doppler Institute, Praga

31 grudnia 2013 r.

Hans-Joachim FREUND, Fritz-Haber-Institute, Berlin

1 lutego 2013 r.

Timothy HUNT, London Research Institute

31 grudnia 2013 r.

Carl-Henrik HELDIN, Ludwig Institute for Cancer Research

31 grudnia 2013 r.

Norbert KROO, Hungarian Academy of Sciences

1 lutego 2013 r.

Maria Teresa LAGO, University of Porto

1 lutego 2013 r.

Henrietta L. MOORE, University of Cambridge

26 kwietnia 2013 r.

Helga NOWOTNY, Wissenschaftszentrum, Wiedeń

31 grudnia 2013 r.

Christiane NÜ SSLEIN-VOLHARD, Max-Planck-Institute for Developmental Biology, Tybinga

1 lutego 2013 r.

Alain PEYRAUBE, CNRS, Paryż

31 grudnia 2013 r.

Jens ROSTRUP-NIELSEN, Haldor Topsoe A/S

1 lutego 2013 r.

Mart SAARMA, University of Helsinki

31 grudnia 2013 r.

Anna TRAMONTANO, University of Rome La Sapienza

31 grudnia 2013 r.

Isabelle VERNOS, Centre Regulació Genómica, Barcelona

31 grudnia 2013 r.

ZAŁĄCZNIK III

DOSTĘP DO DOKUMENTÓW I DANYCH

Dostęp do dokumentów i danych

1. Do celów wykonywania powierzonych jej zadań Rada Naukowa może zażądać dostępu do dokumentów i przetworzonych danych znajdujących się w posiadaniu Agencji Wykonawczej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

2. Oprócz materiałów, do których Rada Naukowa ma prawo dostępu na mocy procedur dotyczących publicznego dostępu do dokumentów (1), Agencja Wykonawcza Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych zapewnia Radzie Naukowej dokumenty i dane niezbędne do wykonywania zadań powierzonych Radzie Naukowej, o ile odbywa się to zgodnie z zakresem obowiązków w zakresie poufności, bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych określonym w przepisach Unii Europejskiej i w ramach tego zakresu.

3. Członkowie Rady Naukowej wykorzystują takie dokumenty i dane wyłącznie do celów i zadań, do których są one udostępniane, i są zobowiązani do zachowania poufności.

4. Odpowiednie środki organizacyjne i techniczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i poufności dostępu oraz przetwarzania zostaną ustanowione w celu uniemożliwienia jakiegokolwiek ujawnienia lub dostępu bez upoważnienia, przypadkowego lub bezprawnego zniszczenia, utraty lub zmiany danych i dokumentów.

Dostęp do danych osobowych

5. W celu przetwarzania danych osobowych członkowie Rady Naukowej, którzy otrzymują takie dane osobowe, gwarantują poziom ochrony danych osobowych zgodny z przepisami rozporządzenia (WE) nr 45/2001 i dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (2).

6. Członkowie Rady Naukowej nie przetwarzają żadnych danych osobowych w sposób niezgodny z celami i zadaniami, dla których zostały przekazane.

7. Członkowie Rady Naukowej traktują z należytą starannością legalność, odpowiedniość, istotność, dokładność i aktualność zbieranych i przetwarzanych danych osobowych.

Informacje

8. W przypadku gdy nie można przyznać dostępu do dokumentów i danych lub dostępu do danych osobowych ze względu na kwestie ochrony danych osobowych, poufności lub interesu publicznego, Agencja Wykonawcza Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych przedkłada Radzie Naukowej pisemne wyjaśnienie powodów, dla których nie można udzielić dostępu, oraz wszelkie informacje dotyczące danej sprawy, których przekazanie uważa za możliwe w ramach przepisów administracyjnych.

__________

(1) Rozporządzenie (WE) nr 1049/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 30 maja 2001 r. w sprawie publicznego dostępu do dokumentów Parlamentu Europejskiego, Rady i Komisji (Dz.U. L 145 z 31.5.2001, s. 43).

(2) Dz.U. L 281 z 23.11.1995, s. 31.

ZAŁĄCZNIK IV

Honoraria i przepisy wykonawcze dotyczące udziału członków Rady Naukowej ERBN w posiedzeniach plenarnych Rady Naukowej

Honoraria i koszty podróży i utrzymania związane z uczestnictwem w maksymalnie pięciu posiedzeniach plenarnych rocznie będą zwracane za pomocą wystawianych ad hoc aktów nominacji zgodnie z następującymi zasadami.

Posiedzenie plenarne Rady Naukowej trwa zazwyczaj 1,5 dnia.

Honoraria członków Rady Naukowej wynoszą 2 000 EUR za uczestnictwo w całym posiedzeniu plenarnym rady naukowej lub 1 000 EUR za uczestnictwo w części posiedzenia plenarnego.

Honoraria wiceprzewodniczących Rady Naukowej wynoszą 3 500 EUR za uczestnictwo w całym posiedzeniu plenarnym Rady Naukowej lub 1 750 EUR za uczestnictwo w części posiedzenia plenarnego.

Honorarium przewodniczącego Rady Naukowej wynosi 5 000 EUR za uczestnictwo w całym posiedzeniu plenarnym Rady Naukowej lub 2 500 EUR za uczestnictwo w części posiedzenia plenarnego.

Płatność jest zatwierdzana przez dyrektora Agencji Wykonawczej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych lub jego upoważnionego zastępcę na podstawie listy obecności potwierdzonej przez przewodniczącego Rady Naukowej i dyrektora Agencji Wykonawczej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych lub jego upoważnionych zastępców. Na liście obecności podaje się, czy poszczególni członkowie byli obecni na całym posiedzeniu („uczestnictwo pełne”) czy w niepełnym wymiarze czasowym („uczestnictwo niepełne”).

[1] Art. 1 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 1 decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[2] Art. 3 ust. 3 dodany przez art. 1 pkt 2 decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[3] Załącznik II w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 7 decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[4] Art. 4 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 3 lit. a) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[5] Art. 4 ust. 9 skreślony przez art. 1 pkt 3 lit. b) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[6] Art. 5 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 4 lit. a) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[7] Art. 5 ust. 6 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 4 lit. b) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[8] Art. 5 ust. 8 dodany przez art. 1 pkt 4 lit. c) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[9] Załącznik III dodany przez art. 1 pkt 8 decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[10] Art. 6 ust. 3 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 5 lit. a) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[11] Art. 6 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 5 lit. a) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[12] Art. 6 ust. 6 dodany przez art. 1 pkt 5 lit. b) decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[13] Art. 8 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 6 decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

[14] Załącznik IV dodany przez art. 1 pkt 8 decyzji Komisji z dnia 12 stycznia 2011 r. zmieniającej decyzję 2007/134/WE ustanawiającą Europejską Radę ds. Badań Naukowych (Dz.Urz.UE L 9 z 13.01.2011, str. 5). Zmiana weszła w życie 12 stycznia 2011 r.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00