Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2013 nr 352 str. 18
Wersja aktualna od 2020-12-31
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2013 nr 352 str. 18
Wersja aktualna od 2020-12-31
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE EUROPEJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO (EU) NR 1409/2013

z dnia 28 listopada 2013 r.

w sprawie statystyki płatności

(EBC/2013/43)

(ostatnia zmiana: DUUEL. z 2020 r., Nr 418, poz. 1)  

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

RADA PREZESÓW EUROPEJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO,

uwzględniając Statut Europejskiego Systemu Banków Centralnych i Europejskiego Banku Centralnego, w szczególności art. 5,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 2533/98 z dnia 23 listopada 1998 r. dotyczące zbierania informacji statystycznych przez Europejski Bank Centralny (1), w szczególności art. 5 ust. 1 i art. 6 ust. 4,

uwzględniając opinię Komisji Europejskiej,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W celu realizacji swoich zadań Europejski Bank Centralny (EBC) wymaga krajowej i porównawczej statystyki płatności. Artykuł 2 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 2533/98 stanowi, iż informacje mogą być zbierane w zakresie statystyki płatności i systemów płatności. Dane te są niezbędne do identyfikacji i monitorowania rozwoju rynków płatniczych w państwach członkowskich oraz wspomagania promowania sprawnego funkcjonowania systemów płatności.

(2) Artykuł 5 ust. 1 Statutu Europejskiego Systemu Banków Centralnych i Europejskiego Banku Centralnego (zwanego dalej „Statutem ESBC”) zobowiązuje EBC do zbierania, z pomocą krajowych banków centralnych (KBC), od właściwych władz krajowych lub bezpośrednio od podmiotów gospodarczych, informacji statystycznych, które są niezbędne do realizacji zadań Europejskiego Systemu Banków Centralnych (ESBC). Artykuł 5 ust. 2 Statutu ESBC stanowi, że KBC wykonują, w miarę możliwości, zadania określone w art. 5 ust. 1.

(3) Eurosystem zbiera informacje dotyczące płatności na mocy wytycznych EBC/2007/9 (2). W celu poprawy jakości i wiarygodności statystyki płatności oraz zagwarantowania przekazywania danych przez pełną populację sprawozdawczą właściwe informacje powinny być zbierane bezpośrednio od podmiotów sprawozdających.

(4) Metodologia zbierania informacji dotyczących płatności powinna uwzględniać ewolucję przepisów dotyczących płatności w Unii Europejskiej, w szczególności dyrektywy 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (3), dyrektywy 2009/110/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (4) oraz art. 5 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 924/2009 (5).

(5) Zbieranie przez KBC od rzeczywistej populacji sprawozdawczej informacji statystycznych niezbędnych do wypełnienia wymogów statystycznych EBC może być częścią szerszych ram sprawozdawczości statystycznej ustanowionych przez KBC samodzielnie na podstawie prawa wspólnotowego, prawa krajowego lub utrwalonych praktyk, służących również innym celom statystycznym, pod warunkiem że nie jest zagrożone wypełnienie wymogów statystycznych EBC. Może to również prowadzić do zmniejszenia obciążeń sprawozdawczych. Dla zachowania przejrzystości w tych przypadkach zasadne jest informowanie podmiotów sprawozdających o tym, że dane zbierane są również dla innych celów statystycznych. W określonych przypadkach EBC może uznać informacje zebrane dla innych celów statystycznych za wystarczające do realizacji swoich wymogów.

(6) Pomimo tego, że rozporządzenia przyjmowane przez EBC na mocy art. 34 ust. 1 Statutu ESBC nie przyznają praw i nie nakładają obowiązków na państwa członkowskie, których walutą nie jest euro (zwane dalej „państwami członkowskimi spoza strefy euro” ), art. 5 Statutu ESBC stosuje się zarówno do państw członkowskich, których walutą jest euro (zwanych dalej „państwami członkowskimi strefy euro”), jak i państw członkowskich spoza strefy euro. Motyw 17 rozporządzenia (WE) nr 2533/98 powołuje się na to, że art. 5 Statutu ESBC, łącznie z art. 4 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej, zobowiązuje państwa członkowskie spoza strefy euro do zaprojektowania i wdrożenia na poziomie krajowym wszelkich środków uznanych przez nie za właściwe w celu zbierania informacji statystycznych niezbędnych do wypełniania wymogów EBC w zakresie sprawozdawczości statystycznej oraz zapewnienia terminowych przygotowań w dziedzinie statystyki do uzyskania statusu państw członkowskich strefy euro. W konsekwencji postanowienia niniejszego rozporządzenia mogą być uznane za obowiązujące KBC państw członkowskich spoza strefy euro poprzez współpracę takich KBC z Eurosystemem opartą na zaleceniach EBC.

(7) Zastosowanie powinny mieć standardy ochrony i wykorzystywania poufnych informacji statystycznych, określone w art. 8 rozporządzenia Rady (WE) nr 2533/98.

(8) Niezbędne jest ustanowienie procedury wprowadzania w skuteczny sposób zmian technicznych do załączników do niniejszego rozporządzenia, pod warunkiem że zmiany takie nie zmienią podstawowych ram pojęciowych ani obciążenia sprawozdawczego. W procedurze tej zostaną uwzględnione opinie Komitetu ds. Statystyki Europejskiego Systemu Banków Centralnych (STC). KBC i inne komitety ESBC mogą proponować takie zmiany techniczne do załączników za pośrednictwem STC,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Definicje

Użyte w niniejszym rozporządzeniu określenia oznaczają:

a) „podmiot sprawozdający” i „rezydent” – podmiot sprawozdający i rezydenta w rozumieniu art. 1 rozporządzenia (WE) nr 2533/98;

b) [1] „dostawca usług płatniczych”, „instytucja płatnicza”, „system płatności” i „transakcja płatnicza” – dostawcę usług płatniczych, instytucję płatniczą, system płatności i transakcję płatniczą w rozumieniu art. 4 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 (6);

c) „emitent pieniądza elektronicznego” i „instytucja pieniądza elektronicznego” – emitenta pieniądza elektronicznego i instytucję pieniądza elektronicznego w rozumieniu art. 2 dyrektywy 2009/110/WE;

d) „operator systemu płatności” – podmiot prawny odpowiedzialny zgodnie z prawem za prowadzenie systemu płatności;

e) [2] „usługa płatnicza” – dowolny rodzaj działalności spośród wymienionych w załączniku I do dyrektywy (UE) 2015/2366 lub dowolne usługi spośród wymienionych w art. 4 ust. 3 lit. a) niniejszego rozporządzenia.

Artykuł 2

Rzeczywista populacja sprawozdawcza

[3] Rzeczywista populacja sprawozdawcza składa się z dostawców usług płatniczych (w tym emitentów pieniądza elektronicznego) i operatorów systemów płatności.

Artykuł 3

Wymogi sprawozdawczości statystycznej

1. [4] Rzeczywista populacja sprawozdawcza, o której mowa w art. 2, przekazuje informacje statystyczne KBC państwa członkowskiego, którego rezydentem jest odpowiedni podmiot sprawozdający, bezpośrednio lub za pośrednictwem właściwego organu krajowego, zgodnie z miejscowymi porozumieniami o współpracy, zgodnie z załącznikiem III oraz z uwzględnieniem wyjaśnień i definicji określonych w załącznikach I i II. Te podmioty sprawozdające przekazują wymagane informacje statystyczne zgodnie z wymogami minimum określonymi w załączniku IV.

2. KBC określają i wdrażają, zgodnie z uwarunkowaniami krajowymi, rozwiązania w zakresie sprawozdawczości obowiązujące rzeczywistą populację sprawozdawczą. KBC zagwarantują, aby rozwiązania te zapewniały informacje statystyczne wymagane na mocy niniejszego rozporządzenia oraz umożliwiały dokonanie rzetelnej kontroli zgodności z wymogami minimum w zakresie przekazywania, dokładności, zgodności metodologicznej i wprowadzania korekt, określonymi w załączniku IV.

Artykuł 4

Wyłączenia

[5] 1. Do celów udzielania wyłączeń podmiotom sprawozdającym KBC kierują się zasadą proporcjonalności.

2. KBC mogą udzielać wyłączeń następującym podmiotom sprawozdającym w odniesieniu do wymogów sprawozdawczych, o których mowa w art. 3 ust. 1, zgodnie z ust. 3 i 4:

a) instytucjom płatniczym – jeśli spełniają one warunki określone w art. 32 ust. 1 i 2 dyrektywy (UE) 2015/2366;

b) instytucjom pieniądza elektronicznego – jeśli spełniają one warunki określone w art. 9 ust. 1 i 2 dyrektywy 2009/ 110/WE;

c) dostawcom usług płatniczych innym niż wymienieni w lit. a) i b) – jeśli spełniają oni zarówno warunki określone w art. 32 ust. 1 i 2 dyrektywy (UE) 2015/2366, jak i warunki określone w art. 9 ust. 1 i 2 dyrektywy 2009/110/WE.

Do celów akapitu pierwszego KBC mogą udzielać wyłączeń niezależnie od tego, czy podmiotom sprawozdającym przyznano odstępstwo w zakresie wymogów ostrożnościowych, lub też czy zostały one zwolnione z obowiązku spełnienia takich wymogów, na mocy odpowiednich przepisów krajowych stanowiących transpozycję dyrektywy (UE) 2015/2366 i dyrektywy 2009/110/WE.

3. KBC mogą udzielać wyłączeń zgodnie z ust. 4 podmiotom sprawozdającym, o których mowa w ust. 2, w przypadku spełnienia jednego z poniższych warunków:

a) łączna wartość każdej z następujących usług płatniczych świadczonych przez wszystkich dostawców usług płatniczych, którzy mogliby skorzystać z takiego wyłączenia, nie przekracza na szczeblu krajowym 5 %:

(i) poleceń przelewu (wysłanych),

(ii) poleceń zapłaty (wysłanych),

(iii) transakcji płatniczych realizowanych w oparciu o kartę (wysłanych i otrzymanych),

(iv) wypłat gotówki przy użyciu instrumentów płatniczych opartych na karcie,

(v) płatności z użyciem pieniądza elektronicznego (wysłanych),

(vi) czeków (wysłanych),

(vii) przekazów pieniężnych (wysłanych),

(viii) pozostałych usług płatniczych (wysłanych),

(ix) usług inicjowania płatności,

(x) innych usług nieobjętych dyrektywą (UE) 2015/2366 (wysłanych);

b) łączna liczba klientów usług dostępu do informacji o rachunku świadczonych przez wszystkich dostawców usług płatniczych, którzy mogliby skorzystać z takiego wyłączenia, nie przekracza na szczeblu krajowym 5 %.

Na potrzeby lit. a) łączna wartość ogółem usług płatniczych wymienionych w lit. a) świadczonych przez wszystkich dostawców usług płatniczych, którzy mogliby skorzystać z takiego wyłączenia, nie może przekraczać na szczeblu krajowym 5 %.

Na potrzeby niniejszego ustępu KBC mogą udzielać wyłączeń tylko wówczas, gdy obciążenie sprawozdawcze byłoby nieproporcjonalne w stosunku do wielkości takich podmiotów sprawozdających.

4. Podmioty sprawozdające, którym udzielono wyłączeń zgodnie z ust. 2 i 3, przekazują informacje statystyczne zgodnie z tabelami 4b i 5b w załączniku III.

5. KBC weryfikują corocznie i w odpowiednim czasie zgodność z warunkami określonymi w ust. 2 i 3 w celu przyznania lub cofnięcia – jeśli to konieczne – wyłączeń ze skutkiem od początku następnego roku kalendarzowego. Weryfikacja ta opiera się na odpowiednich okresach sprawozdawczych dla 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających okres sprawozdawczy, w którym przeprowadzana jest ocena.

6. W przypadku gdy KBC udziela wyłączeń zgodnie z niniejszym artykułem, zawiadamia o tym EBC w tym samym czasie, gdy przekazuje informacje zgodnie z art. 6.

7. EBC publikuje listę podmiotów, którym KBC udzieliły wyłączeń zgodnie z niniejszym artykułem.

Artykuł 5

Lista dostawców usług płatniczych i operatorów systemów płatności dla celów statystycznych

1. Zarząd sporządza i prowadzi listę dostawców usług płatniczych, w tym emitentów pieniądza elektronicznego, oraz operatorów systemów płatności podlegających niniejszemu rozporządzeniu. Lista ta bazuje na istniejących listach nadzorowanych dostawców usług płatniczych i operatorów systemów płatności, sporządzonych przez organy krajowe, w przypadku gdy takie listy są dostępne.

2. KBC i EBC udostępniają zainteresowanym podmiotom sprawozdającym listę, o której mowa w ust. 1, oraz jej aktualizacje w odpowiedni sposób, w tym drogą elektroniczną, przez internet lub – na wniosek podmiotów sprawozdających – w formie papierowej.

3. Lista, o której mowa w ust. 1, ma charakter wyłącznie informacyjny. Jeżeli jednak ostatnia dostępna elektroniczna wersja listy, o której mowa w ust. 1, jest nieprawidłowa, EBC nie nakłada sankcji na podmioty, które nie wypełniły właściwie wymogów sprawozdawczych w zakresie, w jakim korzystały one z nieprawidłowej listy w dobrej wierze.

Artykuł 6

Terminy przekazywania danych

[6] 1. KBC przesyłają EBC informacje statystyczne przekazywane zgodnie z załącznikiem III z częstotliwością kwartalną, półroczną lub roczną, w następujący sposób:

a) w przypadku sprawozdawczości z częstotliwością kwartalną informacje statystyczne określone w tabeli 9 w załączniku III podlegają przekazywaniu do końca ostatniego dnia roboczego drugiego miesiąca następującego po zakończeniu danego kwartału;

b) w przypadku sprawozdawczości z częstotliwością półroczną informacje statystyczne określone w tabelach 1, 2, 3, 4a, 5a, 7 i 8 w załączniku III za okres od stycznia do czerwca podlegają przekazywaniu do końca ostatniego dnia roboczego listopada następującego po końcu pierwszej połowy roku, którego dane dotyczą. Informacje statystyczne za okres od lipca do grudnia podlegają przekazywaniu do końca ostatniego dnia roboczego maja następującego po końcu drugiej połowy roku, którego dane dotyczą;

c) w przypadku sprawozdawczości z częstotliwością roczną informacje statystyczne określone w tabelach 4b i 5b w załączniku III podlegają przekazywaniu w rozbiciu na półrocza, do końca ostatniego dnia roboczego maja roku następującego po roku, którego dane dotyczą.

2. KBC ustalają jasne terminy sprawozdawcze dla podmiotów sprawozdających. Terminy przekazywania danych jasno określają częstotliwość, z jaką podmioty sprawozdające mają obowiązek przekazywania KBC danych, i muszą umożliwiać KBC dotrzymanie terminów przekazywania danych EBC określonych w ust. 1.

Artykuł 7

Weryfikacja i obowiązkowe zbieranie danych

Uprawnienie do weryfikowania lub przymusowego zbierania danych, które podmioty sprawozdające przekazują zgodnie z niniejszym rozporządzeniem, jest wykonywane przez KBC, bez uszczerbku dla uprawnień EBC w tym zakresie. Uprawnienie to KBC wykonują w szczególności wówczas, gdy podmiot sprawozdający nie przestrzega określonych w załączniku IV wymogów minimum w zakresie przekazywania, dokładności, zgodności metodologicznej i wprowadzania korekt.

Artykuł 8

Pierwsze przekazanie danych

Na zasadzie odstępstwa od art. 6 pierwsze przekazanie danych zgodnie z postanowieniami niniejszego rozporządzenia następuje w czerwcu 2015 r. i dotyczy informacji statystycznych za drugą połowę roku kalendarzowego 2014 (tj. danych za okres od lipca 2014 r.).

Artykuł 8a

Pierwsze przekazanie informacji statystycznych przekazywanych z częstotliwością kwartalną, półroczną i roczną

[7] 1. Przekazywanie EBC przez KBC informacji statystycznych przekazywanych z częstotliwością kwartalną i półroczną rozpoczyna się od danych kwartalnych za pierwszy kwartał 2022 r., w terminie do końca maja 2022 r., i danych przekazywanych z częstotliwością półroczną za pierwsze półrocze 2022 r., w terminie do końca listopada 2022 r.

2. Przekazywanie EBC przez KBC zagregowanych rocznych informacji statystycznych w rozbiciu na półrocza w odniesieniu do podmiotów sprawozdających, którym udzielono wyłączenia zgodnie z art. 4 ust. 2 i 3, rozpoczyna się od okresów sprawozdawczych obejmujących [pierwsze i drugie półrocze 2022 r., w terminie do końca maja 2023 r.].

Artykuł 9

Uproszczona procedura wprowadzania zmian

Zarząd EBC uprawniony jest, po uwzględnieniu opinii STC, do wprowadzania zmian technicznych do załączników do niniejszego rozporządzenia, pod warunkiem że zmiany takie nie zmienią podstawowych ram pojęciowych ani obciążenia sprawozdawczego. Zarząd EBC niezwłocznie zawiadamia Radę Prezesów o wszelkich takich zmianach.

Artykuł 10

Przepis końcowy

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie 20. dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane w państwach członkowskich zgodnie z Traktatami.

Sporządzono we Frankfurcie nad Menem dnia 28 listopada 2013 r.


(1) Dz.U. L 318 z 27.11.1998, s. 8.

(2) Wytyczne EBC/2007/9 z dnia 1 sierpnia 2007 r. w sprawie statystyki monetarnej oraz instytucji i rynków finansowych (Dz.U. L 341 z 27.12.2007, s. 1).

(3) Dyrektywa 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 listopada 2007 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego (Dz.U. L 319 z 5.12.2007, s. 1).

(4) Dyrektywa 2009/110/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 września 2009 r. w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności przez instytucje pieniądza elektronicznego oraz nadzoru ostrożnościowego nad ich działalnością (Dz.U. L 267 z 10.10.2009, s. 7).

(5) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 924/2009 z dnia 16 września 2009 r. w sprawie płatności transgranicznych we Wspólnocie oraz uchylające rozporządzenie (WE) nr 2560/2001 (Dz.U. L 266 z 9.10.2009, s. 11).

(6) Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego, zmieniająca dyrektywy 2002/65/WE, 2009/110/WE, 2013/36/UE i rozporządzenie (UE) nr 1093/2010 oraz uchylająca dyrektywę 2007/64/WE (Dz.U. L 337 z 23.12.2015, s. 35).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

ZAŁĄCZNIK I

OGÓLNA STRUKTURA STATYSTYKI PŁATNOŚCI [8]

Treść załącznika w formacie PDF

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

ZAŁĄCZNIK IV

WYMOGI MINIMUM OBOWIĄZUJĄCE RZECZYWISTĄ POPULACJĘ SPRAWOZDAWCZĄ [11]

W celu realizacji wymogów sprawozdawczości statystycznej Europejskiego Banku Centralnego (EBC) podmioty sprawozdające zobowiązane są do przestrzegania następujących wymogów minimum.

1. Wymogi minimum w zakresie przekazywania danych:

a) sprawozdania powinny być przekazywane w terminach wyznaczonych przez właściwy KBC;

b) postać i format sprawozdań statystycznych powinny być zgodne z wymaganiami technicznymi w zakresie sprawozdawczości ustalonymi przez właściwy KBC;

c) podmiot sprawozdający przekazuje odpowiedniemu KBC dane osoby (osób) do kontaktu;

d) należy przestrzegać specyfikacji technicznych w zakresie sposobu przekazywania danych odpowiedniemu KBC.

2. Wymogi minimum w zakresie dokładności:

a) informacje statystyczne muszą być poprawne: wszystkie warunki liniowe muszą być spełnione (np. składowe muszą się sumować do kwot ogółem), a dane o różnej częstotliwości muszą być spójne;

b) podmioty sprawozdające muszą być w stanie dostarczyć informacji na temat zmiany sytuacji wynikającej z dostarczonych danych;

c) informacje statystyczne muszą być pełne i nie mogą zawierać luk ciągłych i strukturalnych; istniejące luki powinny być odnotowane, wyjaśnione właściwemu KBC oraz, tam gdzie to stosowane, możliwie szybko uzupełnione;

d) przy technicznym przesyłaniu danych podmioty sprawozdające muszą stosować zasady zaokrąglania określone przez właściwy KBC.

3. Wymogi minimum w zakresie zgodności metodologicznej:

a) informacje statystyczne muszą być zgodne z definicjami i klasyfikacjami zawartymi w niniejszym rozporządzeniu;

b) w przypadku rozbieżności w stosunku do tych definicji i klasyfikacji podmioty sprawozdające regularnie monitorują i mierzą różnice pomiędzy miarami stosowanymi a miarami zawartymi w niniejszym rozporządzeniu;

c) podmioty sprawozdające muszą być w stanie wyjaśnić różnice pomiędzy przekazanymi danymi a danymi za poprzednie okresy.

4. Wymogi minimum w zakresie wprowadzania korekt: Należy przestrzegać zasad i procedur w zakresie trybu wprowadzania korekt określonych przez EBC i właściwy KBC. Do korekt innych niż korekty standardowe należy dołączyć noty wyjaśniające.

[1] Art. 1 lit. b) w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) art. 1 lit. b) ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[2] Art. 1 lit. e) dodana przez art. 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) art. 1 lit. e) ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[3] Art. 2 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) art. 2 ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[4] Art. 3 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 3 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) art. 3 ust. 1 ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[5] Art. 4 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 4 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) art. 4 ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[6] Art. 6 w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 5 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) art. 6 ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[7] Art. 8a dodany przez art. 1 pkt 6 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) art. 8a ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[8] Załącznik I w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 7 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) załącznik I ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[9] Załącznik II w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 7 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) załącznik II ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[10] Załącznik III w brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 7 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) załącznik III ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

[11] Załącznik IV w brzmieniu ustalonym przez załącznik IV rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1). Zmiana weszła w życie 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie art. 2 rozporządzenia Europejskiego Banku Centralnego (UE) 2020/2011 z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 1409/2013 w sprawie statystyki płatności (EBC/2013/43) (EBC/2020/59) (Dz.Urz.UE L 418 z 11.12.2020, str. 1) załącznik IV ma zastosowanie od 1 stycznia 2022 r.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00