eporadnia.infor.pl 1/2000 z 01.01.2000 [dodatek: eporadnia.infor.pl]
Data publikacji: 15.02.2022
Jak liczyć ulgę dla klasy średniej dla pracownika, który dostał "13"
PYTANIE
Naliczając trzynastkę według Polskiego Ładu każdy z pracowników wychodzi korzystniej na starych zasadach, a więc po stronie pracodawcy leży obowiązek naliczenia podatku wg starych zasad. Jak to się ma do pracownika, który przy "13" nie może skorzystać z ulgi dla klasy średniej, a przy wynagrodzeniu miesięcznym korzysta, czy wówczas naliczam mu ulgę tylko od wynagrodzenia, czy od całego miesięcznego dochodu (trzynastka plus wynagrodzenie) ale nie wyrównuje wówczas trzynastki? I co w przypadku jeżeli wiem, że pracownik w miesiącu wypłaty trzynastki razem z wynagrodzeniem przekroczy kwotę 12800 i nie korzysta z ulgi dla klasy średniej, czy wyrównuję trzynastkę, czy nie wyrównuję żadnej z wypłat?
