Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.593.2020.1.IG

w opisanej sytuacji dochodzi do sprzedaży – odpłatnego świadczenia usług, Wnioskodawca w związku z podpisaniem umowy w zakresie świadczenia publicznego transportu zbiorowego, z tytułu którego otrzymuje rekompensatę, jest obowiązany do wystawienia faktury dokumentującej tę czynność z zastosowaniem właściwej stawki podatku od towarów i usług. Wnioskodawca przy realizacji prawa do odliczenia podatku związanego z wydatkami służącymi wykonaniu powierzonego zadania w zakresie transportu zbiorowego jest uprawniony do odliczenia całości podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z użytkowaniem autobusów wykorzystywanych do świadczenia usług przewozowych, w myśl art. 86 ust. 1 ustawy, przy założeniu, że nie zachodzą wyłączenia, o których mowa w art. 88 ustawy.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 października 2020 r. (data wpływu 19 października 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu i dokumentowania fakturą VAT otrzymanej rekompensaty, a także prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z dokonanymi zakupami – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 października 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu i dokumentowania fakturą VAT otrzymanej rekompensaty, a także prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z dokonanymi zakupami.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

A. został powołany w (…) roku jako jednostka przy (…). Z dniem (…) roku swoją działalność zakończył zakład budżetowy, a z dniem (…) roku funkcjonowanie rozpoczął A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w (…). Spółka przejęła zadania realizowane przez zakład budżetowy, w taki sposób aby zapewnić ciągłość działania. A. Sp. z o.o. (dalej: Spółka) w (…) jest przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00