Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.54.2021.2.MB

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu leasingu drugiego samochodu.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2021 r. (data wpływu 21 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu leasingu drugiego samochodu – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 17 marca 2021 r. (data wpływu 17 marca 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej. podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu leasingu drugiego samochodu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Pracuje jako pielęgniarka i ratownik medyczny w Pogotowiu Ratunkowym w A. Wnioskodawczyni mieszka w B (w jedną stronę to ok. 200 km). Od marca 2020 r. kiedy zaczęła się pandemia Wnioskodawczyni ma do czynienia z pacjentami covidowymi bądź podejrzanymi o zakażenie covid.

Z uwagi na częste dojazdy do pracy i z pracy oddaje swój samochód, który jest w leasingu, do odkażania i ozonowania, aby zminimalizować źródło zakażenia. Wnioskodawczyni prowadzi również szkolenia m.in. z pierwszej pomocy etc. – którym to samochodem stara się przewozić sprzęt do szkoleń.

Niestety gdy oddaje samochód do ww. czynności, nie ma samochodu. Utrudnia jej to dojazd do pracy, prowadzenie szkoleń (nie może przewozić sprzętu). W związku z trudnościami zaistniałymi, a także dążeniu do nierozprzestrzeniania się i unikaniu „roznoszenia” wirusa Wnioskodawczyni zakupiła w leasingu drugi samochód.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00