Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 7 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.151.2021.1.KK

Oznaczenie faktury oraz pliku JPK_V7M kodem GTU_07

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 marca 2021 r. (data wpływu 12 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku oznaczenia faktur dotyczących usług naprawy samochodów w ewidencji JPK_VAT kodem GTU_07 - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług zakresie braku oznaczenia faktur dotyczących usług naprawy samochodów w ewidencji JPK_VAT kodem GTU_07.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni prowadzi indywidualną działalność gospodarczą od dnia 27 marca 2012 r. w zakresie konserwacji i naprawy pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli (PKD 45.20.Z), jak również prowadzi stację diagnostyczną wykonującą badania techniczne.

Wykonując usługi naprawy pojazdów samochodowych, podatnik używa części samochodowych zakupionych wcześniej na swoją firmę, ale nabytych w celu naprawy konkretnego pojazdu klienta oddanego do naprawy. Podatnik prowadzi szczegółową ewidencję nabytych części w programie magazynowym.

Pracownicy podatnika, w trakcie oględzin pojazdu, dokonują oceny i stwierdzają potrzebę zakupu odpowiednich części do danej naprawy. Żądanie dokonywania zakupu części samochodowych bezpośrednio przez klienta i dostarczania ich do podatnika jest czasochłonne, niecelowe i zdecydowanie obniżałoby konkurencyjność podatnika na lokalnym rynku.

Wnioskodawczyni wystawia faktury za wykonane usługi, w których w osobnej pozycji wymienione są użyte do naprawy części samochodowe (zatytułowane: towary), a w kolejnej pozycji faktury wymienione są wykonane czynności naprawcze (zatytułowane: usługi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00