Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.177.2021.1.RK

Kwalifikacja do kosztów podatkowych oraz określenie momentu jego poniesienia w związku z wypłatą ostatecznego wynagrodzenia (tzw. exit fee).

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 czerwca 2021 r. (data wpływu 17 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • kwalifikacji ostatecznie wypłaconego Wynagrodzenia za zrzeczenie się potencjału ekonomicznego rynku zbytu Sprzedającego (tzw. exit fee) do kosztów uzyskania przychodów – jest prawidłowe;
  • momentu ujęcia ww. ostatecznie wypłaconego Wynagrodzenia do kosztów podatkowych – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

17 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji ostatecznie wypłaconego Wynagrodzenia za zrzeczenie się potencjału ekonomicznego rynku zbytu Sprzedającego (tzw. exit fee) do kosztów uzyskania przychodów oraz momentu ujęcia ww. Wynagrodzenia do kosztów podatkowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

  1. X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Nabywca” lub „Wnioskodawca”) jest spółką prawa polskiego i rezydentem podatkowym w Polsce, podlegającą opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów. Spółka prowadzi działalność handlową (detaliczną) polegającą na prowadzeniu własnej sieci sklepów spożywczych i sieci franczyzowej o nazwie X.
  2. Planowane jest, że na mocy umowy zawartej z Y” - spółka jawna (dalej: „Sprzedający”) dojdzie pomiędzy Nabywcą a Sprzedającym (dalej: „Strony”) do zbycia poprzez sprzedaż składników majątkowych i niemajątkowych (dalej: „Transakcja”). Strony zawarły w tym zakresie umowę przedwstępną (…) r.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00