Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 7 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.591.2021.1.PC

Dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wprowadzenie

B. S.A. z siedzibą w (…) (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą w obszarze produkcji gier komputerowych. Działalność Spółki polega na aktywnościach związanych z produkcją i wydawaniem gier komputerowych (w tym dodatków i rozszerzeń do nich) opartych głównie na własnych markach, przeznaczonych do dystrybucji na rynkach całego świata na platformy konsolowe, komputery PC oraz inne urządzenia. Spółka jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającym obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów w Polsce.

Opis produktu (Gier komputerowych) tworzonego w ramach prac B+R.

Gry komputerowe stanowiące produkt Spółki są tworzone, rozwijane oraz ulepszane w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności badawczo-rozwojowej (dalej: „B+R”) w rozumieniu ustawy o CIT. Gry komputerowe (rozumiane jako gry, dodatki, rozszerzenia do gier - na komputery stacjonarne i przenośne, konsole i inne urządzenia do grania - dalej: „Gry komputerowe” lub „Gry” zaś indywidualnie „Gra” lub „Gra komputerowa”), stanowią więc przejaw twórczej działalności o indywidualnym charakterze. W związku z prowadzoną działalnością B+R w zakresie produkcji Gier komputerowych Spółka korzysta z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00