Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.232.2017.12.TK

Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.

Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo

1)ponownie rozpatruję sprawę Państwa wniosku z 12 czerwca 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 22 listopada 2017 r. sygn. akt I SA/Go 390/17 oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego z 9 września 2021 r. sygn. akt I FSK 326/18 i

2)stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 czerwca 2017 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 czerwca 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT opłaty startowej pobieranej przez Wnioskodawcę od zawodników za udział w organizowanych zawodach wędkarskich.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca został powołany uchwałą Zarządu (…) (dalej: Z) i stanowi posiadającą odrębną osobowość prawną terenową jednostkę organizacyjną Z, zapewniającą samodzielnie finansowaną realizację celów statutowych na terenie swojego działania.

Z jest dobrowolnym, samorządnym stowarzyszeniem (…), kontynuatorem tradycji zorganizowanego (…) w Polsce, wyposażonym w osobowość prawną. Podstawy prawne funkcjonowania związku to przede wszystkim ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79 poz. 855 ze zm., dalej zwana: Prawo o stowarzyszeniach) oraz Statut Z.

Zgodnie ze statutem Z cele statutowe Okręgu (…) są tożsame z celami statutowymi (…) i obejmują w ujęciu syntetycznym (…).

Natomiast zgodnie z (...) Statutu, cele Z są realizowane m.in. poprzez: (...)

W ramach swojej działalności Okręg (…) uzyskuje „przychód” m.in. z tytułu opłat startowych pobieranych od zawodników startujących na organizowanych przez Wnioskodawcę zawodach wędkarskich. Pobierane opłaty startowe pokrywają koszty związane z uczestnictwem zawodników w zawodach sportowych. Organizacja zawodów wędkarskich służy popularyzacji idei sportu wędkarskiego oraz integracji środowiska wędkarskiego. Nie jest natomiast nastawiona na osiąganie zysków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00