Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.495.2022.2.DP

Czy Wnioskodawca w wyniku wejścia w przyszłości w reżim estońskiego CIT, powinien opodatkować estońskim CIT czynsz płacony na rzecz wspólnika Spółki z tytułu dzierżawy części Gospodarstwa rolnego wykorzystywanego w celu prowadzenia działalności gospodarczej, jako ukryty zysk?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 lipca 2022 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca w wyniku wejścia w przyszłości w reżim estońskiego CIT, powinien opodatkować estońskim CIT czynsz płacony na rzecz wspólnika Spółki z tytułu dzierżawy części Gospodarstwa rolnego wykorzystywanego w celu prowadzenia działalności gospodarczej, jako ukryty zysk. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – 10 października 2022 r. (data wpływu do Organu).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca posiada siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania w Polsce, tzn. jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca prowadzi działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym w Polsce. Wnioskodawca spełnia definicję małego podatnika uregulowaną w art. 4a pkt 10 Ustawy o CIT.

Spółka planuje w przyszłości opodatkowanie prowadzonej działalności ryczałtem od dochodów spółek (dalej: „estoński CIT”). Wnioskodawca będzie spełniać wszystkie warunki uregulowane w art. 28j ust. 1 Ustawy o CIT uprawniające do korzystania z estońskiego CIT i nie znajdą zastosowania w odniesieniu do niego, żadne wyłączenia z możliwości wyboru tej formy opodatkowania uregulowane w art. 28k Ustawy o CIT. W szczególności:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00