Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.54.2022.3.MR

W zakresie ustalenia, czy w wyniku przejęcia Spółki będą Państwo mogli rozliczyć jeszcze nierozliczoną ulgę na działalność badawczo-rozwojową.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 lipca 2022 r., wpłynął Państwa wniosek z 26 lipca 2022 r., uzupełniony pismem z 2 listopada 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia, czy w wyniku przejęcia Spółki będą Państwo mogli rozliczyć jeszcze nierozliczoną ulgę na działalność badawczo-rozwojową.

Opis zdarzenia przyszłego

X Spółka Akcyjna (dalej: “Wnioskodawca", “Spółka przejmująca”, “Spółka X”) jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Polski, tj. podatnikiem podatku dochodowego w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1406, z póżn. zm„ dalej: "Ustawa o CIT"). Zgodnie z umową spółki, rokiem podatkowym Wnioskodawcy jest rok kalendarzowy.

Wnioskodawca prowadzi działalność badawczo-rozwojową, w związku z którą korzysta z przewidzianej w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT, ulgi na działalność badawczo-rozwojową (dalej: "ulga B+R").

W związku z prowadzeniem ww. działalności Wnioskodawca ponosi z tego tytułu wydatki stanowiące koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 Ustawy o CIT. Wnioskodawca z uwagi na ponoszoną we wcześniejszych latach stratę lub dochód niższy od kwoty odliczeń - nie mógł rozliczać w całości przysługującej mu kwoty z tytułu ulgi B+R. Wobec powyższego pozostałą tj. nieodliczoną część ulgi B+R Wnioskodawca wykazuje w rocznym rozliczeniu podatkowym jako kwotę kosztów kwalifikowanych pozostającą do odliczenia w latach następnych na podstawie art. 18d ust. 8 ustawy o CIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00