Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna
na dzień 22-03-2023
Porada aktualna
na dzień 22-03-2023
Data publikacji: 2023-01-25

Czy w związku ze zgłoszeniem się do VATu na pozarolniczej działalności gospodarczej (sklep) można dalej korzystać ze zwolnienia z VAT z art. 43 na działach specjalnych produkcji rolnej (hodowla psów rasowych)

Klientka prowadzi hodowlę psów rasowych od paru lat. Co roku składa do urzędu skarbowego PIT6 - jest na działach specjalnych produkcji rolnej. Na podstawie złożonego PIT6 urząd skarbowy ustala jej podatek do zapłaty. Od miesiąca września założyła pozarolniczą działalność gospodarczą. Sklep z odzieżą na zasadzie franczyzy (wystawia fakturę prowizyjną od sprzedanych produktów). Chciałaby od miesiąca lutego "wejść" na VAT - rezygnuje ze zwolnienia o którym mowa w art. 113 ust. 1 lub 9 (do przekroczenia obrotów) na sklepie. Czy w związku ze zgłoszeniem się do VATu na pozarolniczej działalności gospodarczej (sklep) może dalej korzystać ze zwolnienia z VAT z art. 43 na działach specjalnych produkcji rolnej (hodowla psów rasowych)?

RADA

Jeżeli rolnik ryczałtowy prowadzi jeszcze inny niż rolnicza rodzaju działalności gospodarczej, to ma on prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT do kwoty 200 000 zł, liczonej w proporcji 200 000 / 365 x ilość dni pozostająca do końca danego roku podatkowego, ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00