eporadnia.infor.pl 1/2000 z 01.01.2000 [dodatek: eporadnia.infor.pl]
Porada aktualna
na dzień 22.06.2026
Data publikacji: 22.06.2026
Na jaki dzień należy w sprawozdaniu Rb-N wykazać nadpłatę wynikającą z faktury korygującej
PROBLEM
W czerwcu szkoła otrzymała fakturę korygującą za gaz, dotyczącą maja. Z tego tytułu wystąpi na 30 czerwca nadpłata. Nadpłata zostanie rozliczona dopiero w lipcu po otrzymaniu kolejnej faktury. Czy powstałą nadpłatę z tego tytułu należy wykazać w sprawozdaniu Rb-N? Czy jest to należność wymagalna?
