eporadnia.infor.pl 1/2000 z 01.01.2000 [dodatek: eporadnia.infor.pl]
Porada aktualna
na dzień 25.06.2026
Data publikacji: 24.06.2026
Czy użyczony przez powiat sprzęt komputerowy należy wykazywać w ewidencji bilansowej szkoły
PROBLEM
Pracuję w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym. Organem nadzorującym jednostkę jest powiat. Powiat jest właścicielem składników majątkowych, tzn. laptopów i sprzętu zgodnie z umową użyczenia. Od powiatu na podstawie umowy bezpłatnego użyczenia otrzymaliśmy laptopy i sprzęt komputerowy na określony czas. W umowie jest zapis, że sprzęt po zakończeniu umowy użyczenia zostanie zwrócony do powiatu. Czy powinnam zaksięgować u siebie w szkole wskazany sprzęt w księgach? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy może ten sprzęt powinien być tylko ujęty w księgach organu prowadzącego?


