Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2006-09-04

Krok po kroku

Likwidacja szkód komunikacyjnych (1)

Krok po kroku

Posiadanie samochodu łączy się w obecnych czasach nie tylko z przyjemnością podróżowania, ale oznacza konieczność jego ubezpieczenia – to jest zarówno wykupienia obowiązkowej polisy OC, jak i dobrowolnej polisy AC. Popularność wspomnianych ubezpieczeń spowodowana jest wzrostem liczby uczestników ruchu drogowego, a także liczby kradzieży pojazdów, kolizji i wypadków drogowych.

Brak obowiązkowego ubezpieczenia OC pociąga za sobą konieczność uiszczenia grzywny (uzależniona ona jest od rodzaju pojazdu) w przypadku kontroli drogowej dokonywanej przez policję. Brak natomiast wykupionej polisy autocasco powoduje brak rekompensaty za poniesione straty w naszym aucie w przypadku szkody dokonanej z naszej winy. Ale czy wiemy, jak postępować w przypadku zaistnienia kolizji drogowej i jakie powinny być kolejne kroki, jeśli mamy stosowną polisę? Czy wiemy, jak przebiega proces likwidacji szkody?...

W razie kolizji

OC to podstawowe ubezpieczenie, jakie musi zawrzeć każdy posiadacz pojazdu, bez względu na sposób wykorzystania tego pojazdu. Chroni ono majątek, czyli w tym przypadku pojazd, przed takimi zdarzeniami losowymi, jak kradzież, ogień czy zderzenie pojazdu z innymi obiektami.

Codziennie na naszych drogach dochodzi do kolizji lub wypadków. Bez względu na to, czy jesteśmy sprawcami czy też ofiarami, ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki, w celu Następnie powinniśmy starać się o złagodzenie skutków wypadku, zapobiegać w miarę możliwości zwiększeniu się szkody.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00