Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2013-04-19

Rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty do 15 maja

Termin składania wniosków o dopłaty za 2013 r. upływa 15 maja. Rolnicy mogą składać też wnioski po tej dacie, ale ostateczny termin przyjmowania wniosków to 10 czerwca 2013 r. Składający wnioski o dopłaty powinni też pamiętać, że każdy dzień opóźnienia wniosku oznacza dla nich utratę jednego procenta kwot płatności. Do 15 maja wnioski powinni też składać rolnicy otrzymujący pomoc na zalesianie gruntów oraz ubiegający się o premię pielęgnacyjną i zalesieniową. Również w tym przypadku każdy dzień opóźnienia wniosku oznacza utratę 1% przyznawanej z tego tytułu płatności.

Szczegółowe zasady przyznawania pomocy oraz wzory wniosków i dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej www.arimr.gov.pl oraz są dostępne w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR. Przedstawiamy też kilka wybranych informacji dotyczących dopłat dla rolników realizowanych w 2013 r., opublikowanych na stronie internetowej ARiMR.

Dla ułatwienia poniżej przedstawiamy schemat procedury ubiegania się o dopłaty.

ARiMR

(...) Przyjmowanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, ONW i rolnośrodowiskowych za 2013 rok, które rozpoczęło się 15 marca, potrwa do 15 maja br. Wnioski będzie można dostarczyć także po tym terminie, ale nie później niż do 10 czerwca 2013 roku. Jednak w takim przypadku na beneficjentów nałożone zostaną sankcje finansowe, polegające na redukcji należnych płatności ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00