Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Monitor Polski rok 2022 poz. 235
Wersja aktualna od 2022-02-15
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Monitor Polski rok 2022 poz. 235
Wersja aktualna od 2022-02-15
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

OGŁOSZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI

z dnia 9 lutego 2022 r.

o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego

Na podstawie art. 34 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805 oraz z 2021 r. poz. 1676) ogłaszam informację o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w standardzie DAB+.

I. Ogłoszenie stanowi podstawę do składania wniosków o:

1. udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym albo wyspecjalizowanym,

bądź

2. dokonanie zmiany, w trybie art. 155 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735, 1491 i 2052), koncesji na rozpowszechnianie w sposób analogowy rozsiewczy naziemny programu radiowego o charakterze uniwersalnym bądź wyspecjalizowanym, rozpowszechnianego za pomocą co najmniej 8 stacji nadawczych i docierającego do co najmniej 3 mln mieszkańców Polski. Zmiana będzie polegała na rozszerzeniu koncesji, na okres do wygaśnięcia zmienianej koncesji, o prawo do rozpowszechniania w multipleksie programu radiowego.

Łącznie liczba przewidzianych w ogłoszeniu koncesji do udzielenia lub rozszerzenia wynosi 6.

II. Programy będą rozpowszechniane w multipleksie cyfrowym DAB+ o zasięgu ogólnokrajowym z wykorzystaniem częstotliwości z zakresu 174-230 MHz, o następujących parametrach:

1. nazwa (oznaczenie multipleksu): MUX R1;

2. minimalna przepływność gwarantowana na jeden program radiowy (plik audio oraz usługa DLS i SLS) 96 kbps;

3. opłata koncesyjna (bez zniżek) na dzień ogłoszenia wynosi: 1 766 018 zł.

III. Multipleks tworzyć będzie nie więcej niż 12 programów radiowych, wyłącznie tych które otrzymają koncesje na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny lub rozszerzenie koncesji o prawo do rozpowszechniania w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny oraz programy radiofonii publicznej nadawane na podstawie karty powinności.

IV. Uporządkowanie audiowizualnych składników multipleksu będzie następujące:

1. programy radiofonii publicznej nadawane na podstawie karty powinności;

2. programy w kolejności odpowiadającej dacie wydania koncesji (począwszy od najwcześniej wydanej koncesji na rozpowszechnianie programu w multipleksie lub decyzji o rozszerzeniu koncesji o prawo do rozpowszechniania w niniejszym multipleksie).

V. Elementem decyzji koncesyjnej w zakresie określenia warunków programowych będzie odesłanie do zadeklarowanych przez wnioskodawcę we wniosku o udzielenie/rozszerzenie koncesji informacji programowych i związanych z tym załączników, do których przestrzegania po uzyskaniu decyzji w sprawie udzielenia/rozszerzenia koncesji wnioskodawca się zobowiąże. Rażące odstąpienie od zadeklarowanych warunków programowych po udzieleniu/rozszerzeniu koncesji będzie stanowić przesłankę cofnięcia koncesji w trybie art. 38 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji.

VI. W postępowaniu stosuje się formularze wniosków, które można uzyskać w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie przy Skwerze kard. Stefana Wyszyńskiego 9, w dni robocze w godzinach 10.00-15.00. Formularze dostępne są także na stronie internetowej www.krrit.gov.pl.

Wnioski można nadsyłać pocztą lub składać w kancelarii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - pokój A1. Kancelaria przyjmuje wnioski w dni robocze w godz. 10.00-15.00. Wnioski można składać również drogą elektroniczną przez ePUAP. Wnioski należy składać w jednym egzemplarzu.

Informacje dotyczące postępowania można uzyskać pod numerem telefonu 22-597-30-89, a w sprawie parametrów technicznych stacji pod numerem telefonu 22-597-31-74.

VII. Wnioski mogą być składane w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia.

VIII. Wnioski niezgodne z warunkami określonymi w pkt I w zakresie przedmiotu postępowania, a także wnioski złożone po terminie określonym w pkt VII będą pozostawiane bez rozpoznania.

IX. Niezwłocznie po wszczęciu postępowania lista wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu opublikowana zostanie w Internecie na stronie www.krrit.gov.pl oraz wywieszona w siedzibie Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: W. Kołodziejski

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00