Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 14.02.2006, sygn. 1449/2BV/443/2006/71/KA, Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście, sygn. 1449/2BV/443/2006/71/KA

Czy podatnik prawidłowo stosuje zwolnienie przedmiotowe dla świadczonych usług reportersko - dziennikarskich sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 92.40.10-00.00 "Usługi świadczone przez agencje informacyjne"

Pytanie podatnika

Zgodnie z art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Zgodnie z art. 14a § 4 Ordynacji podatkowej udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie.

W przedmiotowym wniosku podała Pani, że w ramach prowadzonej działalności świadczy Pani na rzecz spółki produkującej i emitującej programy telewizyjne (zwanej dalej Spółką) usługi reportersko - dziennikarskie w zakresie opracowania dzieła stanowiącego reportaże, felietony, sprawozdania i komentarze dziennikarskie, obejmujące m. in. opracowanie merytoryczne wszelkich potrzebnych materiałów i/lub prowadzenie na wizji audycji telewizyjnych, układ (tzn. wybór i zestawienie materiałów informacyjnych w ramach audycji telewizyjnych), opracowanie dostarczonych materiałów informacyjnych oraz decydowanie o ostatecznej treści i formie wizji i/lub fonii audycji telewizyjnych. W szczególności, w ramach powyższego zakresu czynności:- przygotowuje Pani opracowania obejmujące propozycje zakresu i propozycje dotyczące sposobu prowadzenia audycji telewizyjnej oraz przygotowuje dokumentację do tych audycji;- samodzielnie przygotowuje Pani materiał filmowy (np. za pomocą ukrytej kamery) lub współpracuje z realizatorem obrazu i dźwięku i innymi osobami przy przygotowaniu materiału filmowego (przygotowanie zdobytych informacji w formie wywiadu, reportażu lub komentarza reporterskiego, itp.);- samodzielnie edytuje Pani nagrany materiał filmowy w celu dostosowania go do wymogów Spółki lub czyni to we współpracy z realizatorami obrazu i dźwięku i innymi osobami;- bada Pani tematykę, która ma być przedmiotem danego materiału reporterskiego, zdobywa, spisuje, weryfikuje i kompiluje informacje oraz opracowuje kwestie, które mogą być wykorzystane w trakcie programu oraz opracowuje propozycję sposobu prowadzenia programu;- może Pani przygotowywać konspekty (tzn. dokumenty, na podstawie których przygotowywany jest reportaż, zawierające wskazania na temat lokalizacji zdjęć, opisu akcji i proponowanych wątków rozmowy oraz układu realizacji materiału i zdjęć) do materiałów zewnętrznych i reportaży do powyższych audycji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00