Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 19.05.2006, sygn. PP/443-5/06, Urząd Skarbowy w Kamieniu Pomorskim, sygn. PP/443-5/06

Czy Komornik może wystawić fakturę VAT w przypadku gdy zajął wierzytelność za towary, natomiast dostawy towarów dokonał dłużnik?

Pytanie podatnika

Zgodnie z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta lub marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.

Wnoszący zapytanie przedstawił stan faktyczny, z którego wynika, że od 1 lutego 2005 r. prowadzi postępowanie egzekucyjne przeciwko Spółce z o.o. W ramach czynności egzekucyjnych komornik dokonał zajęcia wierzytelności i praw przysługujących dłużnikowi od Cukrowni z tytułu uprawy i dostaw buraków cukrowych. Dostawa buraków była realizowana do cukrowni przez dłużnika i miała miejsce po dokonanym zajęciu wierzytelności i praw przez komornika. Buraki nie zostały zajęte przez komornika w trakcie prowadzonego postępowania egzekucyjnego. Cukrownia uznając zajęcie wierzytelności stwierdziła, że nie może go zrealizować z uwagi na niedostarczenie przez Spółkę faktury VAT za dostawę buraków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00