Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 05.09.2007, sygn. RO/423-39/07, Świętokrzyski Urząd Skarbowy, sygn. RO/423-39/07

Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego w Kielcach działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku Spółki z dnia 25.05.2007 r. (data wpływu do Urzędu: 5.06.2007 r.) w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest:

  • nieprawidłowe w zakresie przeliczania przez Wnioskodawcę - dla celów podatkowych - wartości kosztów zakupu towarów poniesionych w walutach obcych na podstawie kursu średniego ustalanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień zaewidencjonowania kosztu w księgach rachunkowych,
  • prawidłowe odnośnie przyjętej przez Spółkę metody ewidencjonowania różnic kursowych, do celów bilansowych oraz do celów podatkowych.

Spółka ewidencjonuje przyjęcie towarów handlowych pochodzących z importu do magazynu (składu) na podstawie dokumentu przyjęcia przesyłki i dokumentu PZ zgodnie z datą odprawy celnej. W/w operacja gospodarcza ujmowana jest w księgach zgodnie z art. 30 ust. 2 pkt 2 ustawy o rachunkowości według kursu ustalonego w zgłoszeniu celnym (SAD).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00