Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2008, sygn. IPPP1-443-446/07-4/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-446/07-4/IZ

W sytuacji gdy nie jest możliwe powiązanie jednostek komponentów z poszczególnymi pobraniami z magazynu i z konkretną fakturą, strony transakcji przyjęły założenie, iż zwracane towary stanowiły pierwsze towary pobrane do produkcji i zafakturowane w danym okresie rozliczeniowym (okres kolejnych 4 tygodni). Oznaczać to będzie, iż w zależności od ilości zwracanych towarów korygowana będzie pierwsza lub kilka kolejnych faktur z danego okresu. w zależności od ilości zwracanych towarów. Zatem faktury korygujące sporządzone na podstawie przyjętej metody będą dla Strony podstawą do zmniejszenia podatku należnego.

W odpowiedzi na wezwanie Spółki, z dnia 11.02.2008r. (data wpływu 13.02.2008r.) do usunięcia naruszenia prawa poprzez zmianę indywidualnej pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22.01.2008r. znak. IPPP1-443-446/07-2/IZ, złożone na podstawie art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działając w imieniu Ministra Finansów wyjaśnia, co następuje.

W wyniku ponownej analizy sprawy, z uwzględnieniem zarzutów przytoczonych w wezwaniu do usunięcia naruszenia prawa, znaleziono podstawy do zmiany w/w indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W treści zarzutów zawartych w wezwaniu do usunięcia naruszenia prawa Strona nie podziela stanowiska wyrażonego w otrzymanej interpretacji indywidualnej, ze wskazaniem w szczególności na to, że:

  • § 16 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2005 r., nr 95, poz. 798) zgodnie z którym faktury korygujące, sporządzone na podstawie metody przyporządkowania zwracanych towarów do wystawianych, w kolejności, w danym okresie rozliczeniowym faktur pierwotnych nie wypełnia dyspozycji § 16 rozporządzenia fakturowego i w związku z tym, Spółce nie przysługuje prawo do skorygowania podatku naliczonego VAT na podstawie takich faktur korygujących.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00