Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2009, sygn. IBPP1/443-19/09/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-19/09/BM

czy Wnioskodawca powinien wystawić faktury korygujące do duplikatów brakujących faktur

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko S. przedstawione we wniosku z dnia 5 stycznia 2009r. (data wpływu 7 stycznia 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia czy Wnioskodawca powinien wystawić faktury korygujące do duplikatów brakujących faktur jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 stycznia 2009r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia czy Wnioskodawca powinien wystawić faktury korygujące do duplikatów brakujących faktur.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca w okresie od dnia 5 września 2008r. do dnia 10 października 2008r. świadczył na rzecz swojego kontrahenta Spółki Akcyjnej usługi marketingowe.

Z informacji uzyskanych przez Wnioskodawcę wynika, że w dniu 31 października 2008r. kontrahent ten (S.A.) (dalej Spółka dzielona) dokonał wydzielenia składników majątkowych i niemajątkowych działu marketingu i sprzedaży oraz przeniesienia ich do innej istniejącej Spółki z o.o. (dalej Spółka przejmująca).

Podział Spółki dzielonej został przeprowadzony w trybie art. 529 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 16 września 2000r. Kodeks spółek handlowych. W konsekwencji podziału przez wydzielenie majątek Spółki dzielonej oraz majątek Spółki przejmującej stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa a Spółka przejmująca jest sukcesorem wszystkich przewidzianych w przepisach podatkowych praw i obowiązków. Spółka przejmująca przesłała Wnioskodawcy listę wystawionych przez niego faktur, jakie zostały zarejestrowane i zaksięgowane w księgach kontrahenta Spółki Akcyjnej (Spółki dzielonej), z prośbą o sprawdzenie czy jest w posiadaniu wszystkich faktur, a w przypadku stwierdzenia braku jakichkolwiek faktur o wystawienie do nich duplikatów brakujących faktur oraz o wystawienie faktur korygujących do duplikatów brakujących faktur, które będą korygowały nazwę i numer NIP właściwy dla Spółki dzielonej (S.A.) na nazwę i numer NIP właściwy dla Spółki przejmującej (Spółka z o. o.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00