Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2011, sygn. IPPB3/423-110/11-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-110/11-2/AG

Przychody oraz koszty uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 04.02.2011 r. (data wpływu 07.02.2011 r.) w sprawie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07.02.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka z siedzibą w Niemczech (zwana dalej: Wnioskodawcą lub Podatnikiem) jest komandytariuszem w niemieckiej spółce komandytowej K. (zwanej dalej: Spółką Osobową). H. jest komplementariuszem Spółki Osobowej.Spółka Osobowa posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki R. Sp. z.o.o. z siedzibą w G. (zwanych dalej Udziałami), której głównym aktywem są nieruchomości. Udziały te zostały nabyte w roku 1996 przez H. , która do 1998 roku działała pod firmą M.

Spółka Osobowa została założona w 2009 r. W ramach podziału przez zawiązanie nowej spółki H. przeniosła cały swój majątek na Spółkę Osobową (powyższy podział przez zawiązanie nowej spółki został przeprowadzony na podstawie przepisów niemieckiej Ustawy o Przekształceniach, która reguluje m.in. Podział łącznie i przekształcenie spółek prawa handlowego). Spółka Osobowa jest następcą prawnym H. . W drodze wyżej wskazanego podziału przez założenie nowej spółki również własność wszystkich udziałów przeszła w ramach sukcesji uniwersalnej na Spółkę Osobową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00