Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.03.2013, sygn. ILPB4/423-428/12-2/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-428/12-2/DS

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2012 r. (data wpływu 07 grudnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest:

  • prawidłowe w części dotyczącej pytań nr 1, 2 i 3,
  • nieprawidłowe w części dotyczącej pytania nr 4.

UZASADNIENIE

W dniu 07 grudnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność m.in. w zakresie:

  1. produkcji przędzy z włókien chemicznych,
  2. produkcji tworzyw sztucznych w formach podstawowych,
  3. produkcji włókien chemicznych,
  4. sprzedaży hurtowej wyrobów tekstylnych,
  5. wynajmu i zarządzania nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi i
  6. wynajmu i dzierżawy maszyn i urządzeń biurowych włączając komputery.

W związku w wyżej wymienioną działalnością, Spółka prowadzi w miejscu siedziby przedsiębiorstwo, do majątku którego wchodzą m.in.: nieruchomości niezabudowane, nieruchomości zabudowane, budowle, budynki oraz park maszynowy.

Niektóre z wchodzących w skład przedsiębiorstwa składników majątku Spółki, wcześniej wykorzystywanych dla potrzeb prowadzonej działalności, nie są obecnie używane. Powodem tego stanu są między innymi: czasowe zmniejszenie wolumenu produkcji, brak najemców i dzierżawców, czy też postęp technologiczny.

W przypadku nieczynnych składników majątku Spółki, które nie zostały w pełni zamortyzowane, Wnioskodawca nie zalicza amortyzacji z nimi związanej (określonej zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych) do kosztów uzyskania przychodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00