Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2014, sygn. ILPP4/443-71/14-4/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-71/14-4/BA

Miejsce świadczenia usług świadczonych na rzecz przedstawicielstwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 14 lutego 2014 r. (data wpływu 17 lutego 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 12 maja 2014 r. (data wpływu 15 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur z tytułu świadczenia usług księgowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur z tytułu świadczenia usług księgowych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 12 maja 2014 r. (data wpływu 15 maja 2014 r.) o opis sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie świadczenia usług księgowych. Jednym z klientów Wnioskodawcy jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prawa niemieckiego z siedzibą w Niemczech. Niemiecki klient jest zarejestrowany w Niemczech na potrzeby niemieckiego podatku od wartości dodanej. Jednocześnie niemiecki klient jest także zarejestrowany dla potrzeb podatku VAT w Polsce - w związku prowadzeniem na terytorium Polski działalności handlowej (sprzedaż i zakup stali/wyrobów ze stali). Na potrzeby działalności handlowej klient nie posiada w Polsce żadnego zaplecza personalnego i technicznego, tzn. nie posiada biura ani zatrudnionych pracowników. Wszelkiego rodzaju czynności w zakresie zawierania umów i negocjacji wykonywane są przez zarząd spółki bezpośrednio z Niemiec, poprzez środki komunikacji na odległość, bądź też przy okazji pobytu członków zarządu w Polsce. Wnioskodawca prowadzi na zlecenie ww. klienta rejestr VAT w związku z jego działalnością handlową na terenie Polski. Za usługi te Wnioskodawca obciąża klienta na podstawie faktury wystawianej ze stawką NP, ze wskazaniem niemieckiego numeru NIP i siedziby w Niemczech (oraz z adnotacją odwrotne obciążenie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00