Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2014, sygn. IPTPP2/443-259/14-2/JN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-259/14-2/JN

Sposób rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstanie obowiązku podatkowego oraz zastosowanie stawki 0% dla ww. transakcji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2014 r. (data wpływu 2 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstania obowiązku podatkowego oraz zastosowania stawki 0% dla ww. transakcji jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstania obowiązku podatkowego oraz zastosowania stawki 0% dla ww. transakcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą) zajmuje się produkcją i sprzedażą części samochodowych (felgi). Spółka dokonuje sprzedaży swoich towarów na rzecz czeskiego podatnika podatku od wartości dodanej (dalej Nabywca).

Transakcje objęte wnioskiem o interpretację odbywają się na następujących zasadach:

  • Towary przemieszczane są przez Spółkę na terytorium Czech do magazynu prowadzonego przez podmiot trzeci, tj. miejscem magazynowania nie będzie teren należący do Nabywcy.
  • Spółka nie jest stroną umowy najmu magazynu (korzystania z magazynu).
  • Podmiotem odpowiedzialnym za transport towarów Spółki z terytorium Polski do Czech jest Nabywca. Również Nabywca ponosi koszty takiego transportu.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00