Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.02.2015, sygn. ILPB2/415-1154/14-2/TR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-1154/14-2/TR

Czy Spółka jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych jest zobowiązana do doliczania do przychodu podatkowego i pobierania zaliczki na podatek dochodowy od wpłacanego pracownikom magazynowym i pracownikom gospodarczym ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej / stroju służbowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2014 r. (data wpływu 20 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność w branży transportowo-logistycznej. W ramach przedsiębiorstwa Wnioskodawcy obowiązuje Regulamin Pracy, który reguluje m.in. obowiązki w zakresie noszenia strojów służbowych / odzieży roboczej. Obowiązek noszenia strojów służbowych dotyczy pracowników gospodarczych (np. osoby przygotowujące i podające napoje i poczęstunek gościom oraz na spotkaniach służbowych, osoby sprzątające pomieszczenia). Natomiast, obowiązek noszenia odzieży roboczej dotyczy pracowników magazynowych różnych szczebli (magazynierzy, kierownicy magazynów, asystenci, brygadziści etc.). Spółka jako pracodawca zapewnia wymienionym pracownikom ubranie robocze / strój służbowy. Wnioskodawca realizuje w ten sposób obowiązek nałożony na niego przez przepisy Kodeksu Pracy. Zgodnie bowiem z art. 2377 § 1 Kodeksu Pracy pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie odzież i obuwie robocze, spełniające wymagania określone w Polskich Normach:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00