Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2015, sygn. ILPP2/443-1265/14-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1265/14-2/MN

Wnioskodawca może zgłosić właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego używaną dotychczas kasę rejestrującą do odczytania i wyrejestrowania w związku z zaprzestaniem wykonywania ww. czynności, kończąc pracę tego urządzenia w trybie fiskalnym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 26 listopada 2014 r. (data wpływu 28 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyrejestrowania kasy rejestrującej w związku z zaprzestaniem sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyrejestrowania kasy rejestrującej w związku z zaprzestaniem sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Zakład Stolarski rozpoczął działalność gospodarczą 1 lutego 1997 r. Produkował i sprzedawał do 2012 r. W dniu 1 stycznia 2012 r., działając na podstawie art. 231 Kodeksu pracy, część Zakładu Stolarskiego, w skład której weszły: ruchomości, urządzenia, personel pracowniczy przejął nowy nabywca. Została nim Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka). Powodem takiego zbycia/przekazania zakładu pracy jest dążenie do likwidacji Zakładu Stolarskiego. Od stycznia 2012 r. Zakład Stolarski nie prowadzi już żadnej działalności handlowo-usługowej. Od tego czasu nie dokonano w Zakładzie Stolarskim żadnej sprzedaży na rzecz osoby fizycznej, tzn. od tego czasu nie była używana kasa fiskalna. Zakład Stolarski wynajmuje tylko Spółce nieruchomości oraz maszyny i urządzenia w związku z czym, co miesiąc wystawia faktury. Zakład Stolarski systematycznie pozbywa się maszyn i urządzeń na rzecz Spółki, dążąc do wyprzedaży całego majątku, a w konsekwencji do likwidacji podmiotu gospodarczego Zakładu Stolarskiego. Całą produkcję Zakładu Stolarskiego przejęła Spółka. Tam dokonuje się produkcji i sprzedaży wytworzonego towaru, zarówno firmom, jak i osobom fizycznym. Ta ostatnia sprzedaż rejestrowana jest na kasie fiskalnej, zarejestrowanej w Urzędzie Skarbowym.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00