Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.01.2015, sygn. IPPP1/443-1299/14-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1299/14-2/AP

opodatkowanie sprzedaży działek

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 października 2014 r. (data wpływu 3 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 listopada 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

A B prowadzi indywidualną działalność gospodarczą pod nazwą A B, której przedmiotem jest m.in. zakup i sprzedaż nieruchomości. Był on właścicielem nieruchomości obejmującej działkę 1, położoną w X, gmina Y (dalej także: Nieruchomość). Nieruchomość nie była ujęta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Podmiot działający na zlecenie A B wystąpił do Wójta Gminy Y o wydanie decyzji o ustaleniu na Nieruchomości warunków zabudowy dla inwestycji: Budowa zespołu czterech budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Decyzja w tym przedmiocie została wydana 8 stycznia 2014 roku i stała się ostateczna.

Następnie wobec zmiany planów A B doprowadził do dokonania podziału Nieruchomości (działki 1) na cztery mniejsze działki: 2, 3, 4, 5. Wydzielone działki nie są ujęte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nie są także objęte decyzjami o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, o których mowa w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Podatnik uzyskał zaświadczenie z Urzędu Gminy w Y, w którym stwierdza się m.in., że z dniem 1 stycznia 2004 roku utracił moc miejscowy Plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości X, w związku z powyższym nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 2, 3, 4, 5. Dla działek tych nie wydano również decyzji o ustaleniu warunków zabudowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00