Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2018, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.330.2017.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.330.2017.1.JS

W zakresie uznania prowadzonej działalności za działalność badawczorozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 cyt. ustawy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2017 r. (data wpływu 13 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania prowadzonej działalności za działalność badawczorozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 cyt. ustawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania prowadzonej działalności za działalność badawczorozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 cyt. ustawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

L. Sp. z o.o. (dalej: L.) działa na rynku obrotu wierzytelnościami i należy do grupy kapitałowej I. L. pełni w grupie funkcję podmiotu zarządzającego własnością intelektualną. L. zapewnia wsparcie informatyczne potrzebne do stworzenia systemów komputerowych funkcjonujących w ramach grupy.

Do grupy kapitałowej I. należą ponadto m.in. spółka I. Spółka Akcyjna (dalej: I.) oraz Kancelaria Prawnicza Spółka komandytowa (dalej: F.). W ramach grupy podjęto decyzję o przeprowadzeniu dogłębnej restrukturyzacji mającej na celu wdrożenie w funkcjonowaniu grupy nowych procesów i usług, które zwiększą konkurencyjność grupy na rynku wierzytelności.

Punktem wyjścia do podjęcia decyzji o restrukturyzacji procesów w grupie były rozmowy z pracownikami poszczególnych spółek oraz badania rynku. Pozyskane informacje posłużyły do stworzenia kompleksowego i spisanego programu zmian w grupie kapitałowej, który został nazwany Programem 600+. Program 600+ stanowi więc odpowiedź na zidentyfikowane słabości grupy kapitałowej, dotyczy większości procesów biznesowych i organizacyjnych zachodzących w grupie, a jego celem jest ukształtowanie tych procesów na nowo w sposób uporządkowany.

Program 600+ jest realizowany od lutego 2017 r. i zgodnie z planem trwać ma do marca 2018 r. Elementy niektórych inicjatyw mogą zostać jednak wdrożone wcześniej w ramach realizacji tzw. quick wins, czyli szybkich działań wdrożeniowych. Program 600+ jest już wdrażany i podejmowane są działania w ramach wszystkich inicjatyw opisanych poniżej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00