Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.02.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.13.2018.1, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.13.2018.1

w zakresie prawa do przechowywania paragonów wyłącznie w formie elektronicznej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 3 stycznia 2018 r. (data wpływu 9 stycznia 2018 r.) uzupełnionym w dniu 8 stycznia 2018 r. (data wpływu 10 stycznia 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do przechowywania paragonów wyłącznie w formie elektronicznej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 stycznia 2018 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do przechowywania paragonów wyłącznie w formie elektronicznej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Z. Sp. z o.o., P. sp. z o.o., M. sp. z o.o., B. sp. z o. o., S. sp. z o.o., O. sp. z o.o., H. sp. z o.o., U. sp. z o.o. (dalej: Spółki, Wnioskodawcy) prowadzą na terytorium Polski działalność gospodarczą, której przedmiotem jest sprzedaż m.in. wszelakich akcesoriów odzieżowych czy akcesoriów do domu. Spółki są zarejestrowane w Polsce jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.

Jeżeli w jakimkolwiek dalszej części wniosku zostanie użyta liczba pojedyncza, w każdym przypadku będzie odnosić się do wszystkich ww. Spółek, Wnioskodawców.

Obecnie, Spółki planują wprowadzenie możliwości dokonywania zakupów przy pomocy przystosowanej do tego celu platformy zakupowej, która będzie funkcjonować jako strona internetowa (dalej: platforma zakupowa).

Klientami Spółek, dokonującymi zakupów przy użyciu platformy internetowej będą głównie osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, co jednak nie wyklucza sytuacji, gdy nabywcą towaru będzie również podmiot prowadzący działalność gospodarczą (dalej: klienci, nabywcy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00