Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.03.2019, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.508.2018.3.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.508.2018.3.MR
W zakresie ustalenia: zarówno wyodrębniana ze Spółki Dywizja T., jak i pozostająca w Spółce C. § V. będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym dokonanie wydzielenia Dywizji T. nie doprowadzi do powstania przychodu podatkowego dla Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Pytanie 1) jest prawidłowe; dla celów podatku dochodowego od osób prawnych Wnioskodawca powinien ujmować faktury korygujące przychody oraz koszty uzyskania przychodów związane z wyodrębnianą ze Spółki Dywizją T. (Pytanie 2) jest prawidłowe.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 listopada 2018 r. (data wpływu 4 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
- zarówno wyodrębniana ze Spółki Dywizja T., jak i pozostająca w Spółce C. § V. będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym dokonanie wydzielenia Dywizji T. nie doprowadzi do powstania przychodu podatkowego dla Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Pytanie 1) jest prawidłowe;
- dla celów podatku dochodowego od osób prawnych Wnioskodawca powinien ujmować faktury korygujące przychody oraz koszty uzyskania przychodów związane z wyodrębnianą ze Spółki Dywizją T. (Pytanie 2) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia: czy zarówno wyodrębniana ze Spółki Dywizja T., jak i pozostająca w Spółce C. § V. będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym dokonanie wydzielenia Dywizji T. nie doprowadzi do powstania przychodu podatkowego dla Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych Wnioskodawca powinien ujmować faktury korygujące przychody oraz koszty uzyskania przychodów związane z wyodrębnianą ze Spółki Dywizją T.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right