Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.53.2019.1.PJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.53.2019.1.PJ

Wnioskodawca jako zarejestrowany odbiorca jest jedynie podmiotem uprawniony do odbioru wyrobów akcyzowych wysyłanych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy od uprawnionego do stosowania procedury zawieszenia poboru akcyzy podmiotu z innego państwa członkowskiego; nie jest więc podmiotem stosującym tę procedurę, ponieważ kończy się ona w momencie odbioru przez Wnioskodawcę wyrobów akcyzowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2019 r. (data wpływu 27 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lutego 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego.

We wniosku przedstawiono następujące stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka od kilku lat, jako zarejestrowany odbiorca, prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wewnątrzwspólnotowym nabywaniu wyrobów energetycznych, wysyłanych z innych państw członkowskich w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, przeznaczonych do celów innych niż napędowe lub opałowe. Ponadto dostarcza te wyroby do zużywających podmiotów gospodarczych. Zgodnie z art. 48 ust. 1 pkt 5 Ustawy PA jednym z warunków wydania ww. zezwolenia jest złożenie zabezpieczenia akcyzowego, z zastrzeżeniem jednak art. 64 ust. 1. Spółka w związku z ubieganiem się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego, zamierza na podstawie wspomnianego wyżej przepisu wystąpić z wnioskiem o zwolnienie jej z obowiązku składania zabezpieczenia akcyzowego.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00