Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2019, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.27.2019.2.EN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.27.2019.2.EN

w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku wydatki na rzecz podmiotu powiązanego związane z realizacją umowy outsourcingu pracowniczego w zakresie marketingu i reklamy nie stanowią kosztów, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy CIT

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 stycznia 2019 r. (data wpływu 25 stycznia 2019 r.), uzupełnionym 20 marca 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku wydatki na rzecz podmiotu powiązanego związane z realizacją umowy outsourcingu pracowniczego w zakresie marketingu i reklamy nie stanowią kosztów, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy CIT - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 stycznia 2019 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku wydatki na rzecz podmiotu powiązanego związane z realizacją umowy outsourcingu pracowniczego w zakresie marketingu i reklamy nie stanowią kosztów, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy CIT. Wniosek powyższy nie spełniał wymogów formalnych dlatego też pismem z 4 marca 2019 r., Znak: 0111-KDIB2-1.4010.27.2019.1.EN wezwano do jego uzupełnienia co też nastąpiło 20 marca 2019 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenia przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką akcyjną będącą podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: CIT) i podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Wnioskodawca w kwietniu 2014 r. zawarł jako Zleceniodawca umowę outsourcingu pracowniczego (dalej jako: Umowa) ze swoją spółką powiązaną (spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) będącą Zleceniobiorcą.

Na podstawie Umowy Zleceniobiorca zobowiązał się do stałego świadczenia na rzecz Zleceniodawcy, w związku z prowadzoną przez niego działalnością w zakresie marketingu i reklamy produktów leczniczych, usługi polegającej na zapewnieniu grupy wykwalifikowanych osób, które będą prowadzić w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy jako podmiotu odpowiedzialnego reklamę produktów leczniczych Zleceniodawcy. Usługi świadczone są (i będą świadczone w przyszłości) przez grupę pracowników Zleceniobiorcy. Zleceniobiorca oświadczył w Umowie, że jego pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz będą wykonywać powierzone im zadania zgodnie z wymogami prawa farmaceutycznego i z należytą starannością. Na podstawie Umowy, usługi są świadczone na rzecz Wnioskodawcy przez pracowników Zleceniobiorcy (podmiotu powiązanego) posiadających odpowiednie kwalifikacje w zakresie świadczenia tego typu usług, w tym w szczególności: pracowników biurowych, odpowiedzialnych m.in. za opracowywanie koncepcji marketingowych oraz obsługę sprzedaży, a także pracowników terenowych (w tym przedstawicieli handlowych/ medycznych/ farmaceutycznych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00