Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.09.2019, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.298.2019.1.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.298.2019.1.KK
Czy wypłata przez spółkę przekształconą (spółkę kapitałową, tj. z o.o.) należnego wspólnikom (Zainteresowanym) całości zysku w spółce przekształcanej (spółce osobowej, tj. spółce jawnej) w rozumieniu art. 52 KSH, wskutek zgłoszenia przez wspólników żądania wypłaty zysku przed przekształceniem spółki jawnej, spowoduje dla wspólników (Zainteresowanych) jakiekolwiek zobowiązanie podatkowe z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 24 lipca 2019 r. (data wpływu 26 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, powstałą w wyniku przekształcenia spółki jawnej, zysku wypracowanego przed zmianą formy prawnej tej spółki jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Zainteresowani są polskimi rezydentami podatkowym podlegającymi w Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Od wielu lat są wspólnikami spółki jawnej.
Przedmiot wniosku związany jest z procedurą przekształcenia spółki osobowej (spółka jawna) w spółkę kapitałową (spółka z o.o.) oraz charakterem prawnym niewypłaconych należnych zysków osiągniętych przez wspólników przekształcanej spółki jawnej.
Zainteresowani są wspólnikami spółki jawnej, w której wspólnicy zgodnie zamierzają dokonać jej przekształcenia w spółkę z o.o. Spółkę jawną tworzą dwaj wspólnicy (osoby fizyczne), obaj uprawnieni do prowadzenia spraw spółki, uczestniczący w częściach równych w zyskach i stratach spółki w czasie działalności spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right