Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2005 nr 15 poz. 107
Wersja aktualna od 2023-08-01
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2005 nr 15 poz. 107
Wersja aktualna od 2023-08-01
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE NR 922 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 5 września 2005 r.

w sprawie zasad współpracy jednostek organizacyjnych Policji w zakresie zbywania lub likwidacji niektórych składników majątku ruchomego

(ostatnia zmiana: DUKGP. z 2023 r., poz. 57)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 z późn. zm.1)) ustala się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1

Zarządzenie ma zastosowanie do:

1) [1] dotyczy Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA", Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji, Akademii Policji w Szczytnie, szkoły policyjnej oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, zwanych dalej „jednostkami organizacyjnymi Policji";

2) ustala sposób wykonywania przez kierowników jednostek organizacyjnych Policji zadań określonych przez Radę Ministrów w przepisach w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa;

3) ma zastosowanie do zbywania lub likwidacji składników koncesjonowanego i niekoncesjonowanego majątku ruchomego, zwanych dalej „mieniem ruchomym", określonych w załączniku do zarządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1a

W szczególnie uzasadnionym przypadku, na pisemny wniosek kierownika jednostki organizacyjnej Policji, Komendant Główny Policji lub osoba przez niego upoważniona, może podjąć decyzję o odstąpieniu od stosowania przepisów niniejszego zarządzenia do zbywania lub likwidacji składników majątku ruchomego niekoncesjonowanego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1b

W przypadku, o którym mowa w § 1a, zbywanie lub likwidacja mienia ruchomego następuje w trybie i na zasadach określonych przez Radę Ministrów w przepisach w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2

Kierownik jednostki organizacyjnej Policji może podjąć decyzję o zastosowaniu przepisów niniejszego zarządzenia do zbywania lub likwidacji mienia ruchomego, innego niż określony w załączniku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3

1. Mienie ruchome, o którym mowa w § 1 pkt 3 i § 2, jest zbywane przez Agencję Mienia Wojskowego na zasadach określonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w przepisach w sprawie szczegółowego trybu sporządzania planów przekazywania Agencji Mienia Wojskowego niektórych składników mienia Skarbu Państwa będącego w trwałym zarządzie lub władaniu organów i jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

2. Jednostki organizacyjne Policji przekazują mienie ruchome do Agencji Mienia Wojskowego na zasadach określonych w zatwierdzonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wytycznych dotyczących szczegółowego sposobu opracowywania planów przekazywania Agencji Mienia Wojskowego niewykorzystywanego mienia Skarbu Państwa, będącego w trwałym zarządzie organów i jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz innego mienia - będącego we władaniu tych jednostek, sposobu realizacji tych planów oraz trybu i sposobu sporządzania sprawozdawczości z ich realizacji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4

1. Właściwe komórki organizacyjne Komendy Głównej Policji - w odniesieniu do mienia ruchomego użytkowanego przez tę Komendę oraz przez Centralne Biuro Śledcze Policji, Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA", Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, w tym także w odniesieniu do mienia ruchomego użytkowanego przez terenowe komórki organizacyjne Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Spraw Wewnętrznych Policji i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, funkcjonujące na terenie działania Komendanta Stołecznego Policji; komendy wojewódzkie Policji - w odniesieniu do mienia ruchomego użytkowanego przez nie oraz przez terenowe komórki organizacyjne Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, funkcjonujące na terenie działania komendantów wojewódzkich Policji, a także Komenda Stołeczna Policji i szkoły policyjne - w odniesieniu do mienia ruchomego przez nie użytkowanego - przekazują dyrektorowi Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji:

1) plany przekazywania mienia ruchomego - w terminie do dnia 1 marca roku poprzedzającego przekazanie;

2) korekty planów - z czteromiesięcznym wyprzedzeniem w stosunku do planowanego terminu przekazania mienia ruchomego;

3) sprawozdania z realizacji planu przekazywania mienia ruchomego - w terminach: do dnia 30 stycznia i 30 lipca każdego roku, odpowiednio za rok ubiegły i za pierwsze półrocze roku bieżącego.

2. Zbiorcze plany i sprawozdania jednostek organizacyjnych Policji oraz według zgłoszonych potrzeb korekty planów sporządza komórka organizacyjna Biura Logistyki Policji właściwa w sprawach koordynacji gospodarki materiałowo-technicznej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5

1. Jeżeli mienie ruchome niekoncesjonowane nie zostanie przejęte przez Agencję Mienia Wojskowego w okresie 6 miesięcy od planowanego terminu przekazania, kierownik jednostki organizacyjnej Policji zgłaszającej mienie może wycofać to mienie z planu, w drodze korekty planu.

2. Decyzję o wycofaniu z planu mienia ruchomego koncesjonowanego, które nie zostanie przejęte przez Agencję Mienia Wojskowego w okresie 12 miesięcy od planowanego przekazania, podejmuje Komendant Główny Policji lub osoba przez niego upoważniona, na podstawie projektu planu przekazanego przez właściwą jednostkę organizacyjną Policji.

3. Wycofane mienie ruchome, o którym mowa w ust. 1 i 2, może podlegać sprzedaży, dzierżawie, najmowi, przekazaniu i darowiźnie, a także likwidacji przez właściwą jednostkę organizacyjną Policji, w trybie i na zasadach określonych przez Radę Ministrów w przepisach w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 19, poz. 185, Nr 74, poz. 676, Nr 81, poz. 731, Nr 113, poz. 984, Nr 115, poz. 996, Nr 153, poz. 1271, Nr 176, poz. 1457 i Nr 200, poz. 1688, z 2003 r. Nr 90, poz. 844, Nr 113, poz. 1070, Nr 130, poz. 1188 i 1190, Nr 137, poz. 1302, Nr 166, poz. 1609, Nr 192, poz. 1873 i Nr 210, poz. 2036, z 2004 r. Nr 171, poz. 1800, Nr 179, poz. 1842, Nr 210, poz. 2135, Nr 273, poz. 2703, Nr 277, poz. 2742 i z 2005 r. Nr 10, poz. 70.

Załącznik do zarządzenia nr 922 Komendanta Głównego Policji
z dnia 5 września 2002 r.

WYKAZ MIENIA RUCHOMEGO PRZEKAZYWANEGO DO ZBYWANIA PRZEZ AGENCJĘ MIENIA WOJSKOWEGO

I. Mienie koncesjonowane:

1. Broń strzelecka:

1) pistolety, rewolwery,

2) pistolety maszynowe,

3) karabinki,

4) karabiny maszynowe,

5) pistolety sygnałowe.

2. Amunicja strzelecka.

3. Wyposażenie policyjne:

1) wyrzutnie gazów łzawiących,

2) hełmy, kaski policyjne.

4. Pojazdy specjalistyczne Policji:

1) armatki wodne (AW),

2) pojazdy opancerzone, w tym opancerzone dyskretnie,

3) pojazdy oraz przyczepy do przewozu ładunków wybuchowych.

II. Mienie niekoncesjonowane:

1. Jednostki pływające, w tym poduszkowce.

2. Statki powietrzne.

[1] § 1 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 zarządzenia nr 27 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 sierpnia 2023 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie zasad współpracy jednostek organizacyjnych Policji w zakresie zbywania lub likwidacji niektórych składników majątku ruchomego (Dz.Urz.KGP. poz. 57). Zmiana weszła w życie 1 sierpnia 2023 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00