Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2021 poz. 71
Wersja aktualna od 2021-08-25
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji rok 2021 poz. 71
Wersja aktualna od 2021-08-25
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA NR 221
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 25 sierpnia 2021 r.

zmieniająca decyzję w sprawie programu kursu specjalistycznego dla służby dyżurnej jednostek organizacyjnych Policji

Na podstawie § 54 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 czerwca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego w Policji (Dz. U. poz. 877, z późn. zm.1)) postanawia się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. W decyzji nr 880 Komendanta Głównego Policji z dnia 5 grudnia 2007 r. w sprawie programu kursu specjalistycznego dla służby dyżurnej jednostek organizacyjnych Policji (Dz. Urz. KGP poz. 193, z 2008 r. poz. 72, z 2012 r. poz. 51, z 2013 r. poz. 79, z 2015 r. poz. 71 oraz z 2017 r. poz. 84) w załączniku do decyzji w części I „Założenia organizacyjno-programowe kursu” wprowadza się następujące zmiany:

1) pkt 1.5. „System prowadzenia kursu” otrzymuje brzmienie:

„Kurs jest prowadzony w systemie stacjonarnym. Kurs może być prowadzony w formie elektronicznego kształcenia na odległość, w przypadku treści realizowanych metodą wykładu lub za pomocą innych metod podających.”;

2) pkt 1.8. „Czas trwania kursu specjalistycznego i organizacja zajęć” otrzymuje brzmienie:

„Realizacja programu kursu specjalistycznego wymaga przeprowadzenia 181 godzin lekcyjnych. Na całkowity wymiar czasu trwania kursu i pobytu słuchaczy w jednostce szkoleniowej, składają się:

Przedsięwzięcia

Czas realizacji

Zapoznanie z regulaminami i organizacją kursu

1 godz.

Zajęcia programowe

177 godz.

Egzamin końcowy

2 godz.

Zakończenie kursu

1 godz.

Ogółem

181 godz. lekcyjnych (23 dni)

Zapoznanie z regulaminami i organizacją doskonalenia obejmuje:

- sprawdzenie niezbędnych dokumentów,

- zakwaterowanie słuchaczy,

- zapoznanie z przepisami regulującymi pobyt słuchacza w jednostce szkoleniowej, w tym wynikającymi z nich prawami i obowiązkami,

- zapoznanie z ogólną charakterystyką programu nauczania,

- inne niezbędne przedsięwzięcia.

Jednostka modułowa JM03 powinna być realizowana na początku kursu.

Zajęcia dydaktyczne realizowane są od poniedziałku do piątku. Liczba godzin lekcyjnych, liczonych w jednostkach 45-minutowych, nie powinna przekraczać 8 godzin dziennie.

W uzasadnionych przypadkach, kierownik jednostki szkoleniowej może, przy zachowaniu przepisów dotyczących rozkładu czasu służby, wprowadzić inny tygodniowy wymiar godzin lekcyjnych oraz realizować zajęcia od poniedziałku do soboty.

Realizację treści programowych należy rozpocząć od jednostki JM03JS01. Dopuszczalne jest podczas prowadzenia zajęć symulacyjnych bądź ćwiczeń, regulowanie czasu zajęć w sposób zapewniający optymalne osiągnięcie zakładanych celów, z zastrzeżeniem rozpoczęcia kolejnej jednostki metodycznej w czasie przyjętym w rozkładzie zajęć dydaktycznych.

W przypadku realizacji symulacji dokonuje się trójstopniowej oceny, na którą składają się:

- samoocena słuchacza,

- ocena grupy szkolnej,

- ocena nauczycieli policyjnych.

O ostatecznej ocenie decydują nauczyciele policyjni realizujący symulacje.

Poszczególne treści kształcenia należy realizować w grupach szkoleniowych, których liczebność, z uwagi na efektywność stosowanych metod (technik) dydaktycznych oraz cele dydaktyczne zajęć, nie powinna przekraczać 23 osób. Wskazane jest aby zajęcia w danej grupie szkoleniowej, w obrębie jednostki modułowej lub jednostki szkolnej, prowadzili ci sami nauczyciele policyjni. W przypadku braku określenia liczby prowadzących zajęcia, przyjmuje się zasadę, iż do realizacji wyodrębnionych punktów kluczowych wyznacza się jednego nauczyciela. Natomiast w przypadku zajęć praktycznych liczba nauczycieli, wraz z określeniem ich roli, wynika ze sposobu realizacji zajęć w podgrupach oraz przyjętych założeń do stosowanej metody (techniki).

Z uwagi na interdyscyplinarny charakter programu, w którym kształcone są umiejętności z różnych obszarów (umiejętności uniwersalne i specjalistyczne), niezbędne do realizacji wyspecyfikowanych w programie kursu specjalistycznego zadań zawodowych dla policjanta na stanowisku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, zastępcy dyżurnego oraz pomocnika dyżurnego, realizujący go nauczyciele policyjni zobligowani są do zapoznania się z całą jego zawartością. Podczas realizacji kolejnych sekwencji wskazane jest odwoływanie się do wcześniej zrealizowanych jednostek szkolnych.

Podczas realizacji treści programowych, z których wynika potrzeba nawiązywania do zasad etyki zawodowej, praw człowieka, poszanowania godności ofiar przestępstw, polityki antydyskryminacyjnej lub też działań antykorupcyjnych, obowiązkiem każdego nauczyciela policyjnego jest kształtowanie w tym zakresie pożądanych postaw i zachowań.”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

Komendant Główny Policji
gen. insp. Jarosław SZYMCZYK


1) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 2007 r. poz. 1644, z 2008 r. poz. 1116, z 2010 r. poz. 1381, z 2012 r. poz. 899, z 2014 r. poz. 1312, z 2015 r. poz. 593, z 2016 r. poz. 1526, z 2018 r. poz. 208, z 2019 r. poz. 462 oraz z 2021 r. poz. 647.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00