Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 13 stycznia 2011 r., sygn. I SA/Ol 808/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Błesiński Sędziowie Sędzia NSA Włodzimierz Kędzierski Sędzia WSA Wojciech Czajkowski (spr.) Protokolant Ewa Grusza po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 13 stycznia 2011r. sprawy ze skargi T. F. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej - działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego oddala skargę

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 5 maja 2010 r. T.F. zwróciła się do Ministra Finansów o wydanie, na podstawie art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, od dochodu ze sprzedaży otrzymanych w drodze spadku, akcji.

Opisując w związku z zapytaniem stan faktyczny, wnioskodawczyni wskazała, że zgodnie z postanowieniem sądu nabyła wraz z córką, w częściach po 1/2 , spadek po zmarłym w 2008 r. mężu. Przedmiotem spadku były m.in. papiery wartościowe zgromadzone na rachunku finansowym i papierów wartościowych Spółki A w W., założonym dla obojga małżonków. Postanowieniem sądu z "[...]" o podziale majątku wspólnego małżonków oraz dziale spadku, składniki majątku, w tym m. in. papiery wartościowe, w całości zostały przyznane T.F., bez spłat i dopłat na rzecz córki. Wspólny rachunek inwestycyjny małżonków został zamknięty, a na nowo otwartym rachunku przetransferowane papiery wartościowe zostały zapisane w 1/2 jako "spadek" z wartością nabycia 0,00 zł, a w części 1/2 w rzeczywistej wartości nabycia. W 2009 r. wnioskodawczyni dokonała sprzedaży części papierów wartościowych, w odniesieniu do których Spółka A, sporządzając informację PIT-8C za 2009 r., w wartości kosztów nabycia uwzględnił tylko 50% wartości kosztów nabycia i prowizji od nabycia. Jak podała strona, otrzymane w spadku papiery wartościowe będzie sprzedawać w 2010 r. i w latach następnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00