Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 1 lutego 2012 r., sygn. I SA/Gl 673/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Eugeniusz Christ, Sędzia WSA Teresa Randak (spr.), Sędzia NSA Ewa Madej, Protokolant Izabela Maj-Dziubańska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 1 lutego 2012r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. w T. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę

Uzasadnienie

1. W dniu 31 stycznia 2011 r. wpłynął do organu interpretacyjnego wniosek A Sp. z o.o. z siedzibą w T. [dalej w skrócie: Spółka bądź Wnioskodawca] o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków jakie zostaną poniesione na zakup upominków z logo firmy z zamiarem przekazania ich klientom, w tym potencjalnym.

1.1. We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą planuje zakup upominków i gadżetów z zamiarem przekazania ich aktualnym oraz potencjalnym kontrahentom. Spółka posiada informacje na temat kontrahentów, którym planuje wydawać konkretne upominki. W zależności od kontrahenta Spółka będzie wręczać upominki zarówno indywidualnie, jak i podczas targów. Na upominkach tych umieszczane będzie logo firmy. Wśród nich będzie można przykładowo wymienić: latarki, plecaki, pióra, teczki, długopisy. Ich wartość - co do zasady - nie przekracza 300,00 zł.

1.2. W związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym zadano następujące pytanie:

Czy Spółka może zaliczyć wydatki na zakup upominków do kosztów uzyskania przychodów?

1.3. Uzasadniając swoje stanowisko Spółka podniosła w pierwszej kolejności, że zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) - dalej w skrócie: p.d.o.p. bądź ustawa podatkowa, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy podatkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00