Postanowienie WSA w Olsztynie z dnia 16 lutego 2012 r., sygn. I SA/Ol 38/12
Prawo pomocy
Referendarz sądowy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Olsztynie Małgorzata Klimek po rozpoznaniu w dniu 16 lutego 2012r. na posiedzeniu niejawnym wniosku M. M. o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawie ze skargi M. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie: odmowy umorzenia podatku od nieruchomości postanawia: odmówić przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych
Uzasadnienie
Wnioskiem z dnia 2 lutego 2012 r. skarżący M. M. zwrócił się
o zwolnienie od kosztów sądowych, w tym wpisu od skargi określonego na kwotę 500 zł. Ze złożonego przez skarżącego formularza wniosku o stanie rodzinnym, majątku i dochodach wynika, iż prowadzi on wspólne gospodarstwo domowe wraz z żoną i córką. Uzyskuje dochód z tytułu emerytury w wysokości 2412,60 zł, małżonka skarżącego również uzyskuje dochód z tytułu emerytury wysokości 942 zł. Łączny dochód rodziny wynosi 3.354,60 zł. Córka nie pracuje, nie uzyskuje dochodów, studiuje zaocznie na Akademii Sztuk Pięknych "[...]". Skarżący jest właścicielem mieszkania o powierzchni 43 m2, współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 45 m2, właścicielem nieruchomości rolnej o powierzchni 0,23 ha oraz nieruchomości o powierzchni 0,29 ha, na której znajdują się korty tenisowe (obiekt w części sportowy). Skarżący posiada oszczędności w wysokości 15.000 zł.