Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 25 kwietnia 2018 r., sygn. II SA/Ke 120/18

Samorząd terytorialny

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Kuza (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Krzysztof Armański, Sędzia WSA Beata Ziomek, Protokolant Starszy inspektor sądowy Joanna Dziopa, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 kwietnia 2018 r. sprawy ze skargi Powiatu Opatowskiego na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 4 stycznia 2018 r. znak: PNK.I.4130.3.2018 w przedmiocie stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie powołania na stanowisko dyrektora domu pomocy społecznej oddala skargę.

Uzasadnienie

Wojewoda Świętokrzyski rozstrzygnięciem nadzorczym z 4 stycznia 2018 r., znak: PNK.I.4130.3.2018, na podstawie art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. 2017.1868), stwierdził nieważność uchwały nr 93.66.2017 Zarządu Powiatu w Opatowie z 25 sierpnia 2017 r., w sprawie powołania na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Czachowie.

W uzasadnieniu organ podał, że z wyjaśnień zawartych w piśmie Starosty Opatowskiego z 13 grudnia 2017 r. wynika, że komisja rekrutacyjna powołana w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Czachowie stwierdziła, że M.G. spełnia wszystkie wymogi wskazane w ogłoszeniu dotyczącym tego konkursu m.in. z uwagi na to, że na staż jego pracy składa się przeszło 5-letnia współpraca na rzecz pomocy społecznej, czy też prowadzenie przez organizację pozarządową warsztatu terapii zajęciowej, co potwierdza zaświadczenie Stowarzyszenia Akademia Pomysłu w Bidzinach oraz oświadczenie M. G., że poświęcał on na rzecz realizacji celów statutowych ok. 20 godzin tygodniowo. Ponadto wskazano, że przedmiotowe Stowarzyszenie w statucie ma zawarte szereg celów, w tym aktywizację społeczno-gospodarczą osób niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, organizację i prowadzenie domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, poradni psychologiczno-pedagogicznych, ośrodków edukacyjnych, rehabilitacyjnych i wychowawczych, organizację i prowadzenie placówek wychowawczych, opiekuńczo wychowawczych, oświatowo-wychowawczych, organizowanie i wspieranie akcji dobroczynnych i charytatywnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00