Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 26 czerwca 2019 r., sygn. I SA/Wr 379/19

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Makowska-Hrycyk (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, , po rozpoznaniu w Wydziale I w dniu 26 czerwca 2019 r. na posiedzeniu niejawnym - w trybie uproszczonym sprawy ze skargi A spółki z o.o. z siedzibą w B. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] lutego 2019 r. nr [...], [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania z wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego I. uchyla zaskarżone postanowienie i poprzedzające je postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] listopada 2018 r. nr [...], nr [...] II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz A spółki z o.o. z siedzibą w B. kwotę 597 zł (pięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A spółki z o.o. w B. (dalej: Spółka, Skarżąca) jest postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: Dyrektor KIS, organ interpretacyjny) z [...] lutego 2019 r. nr [...], [...] utrzymujące w mocy własne postanowienie z [...] listopada 2018 r. nr [...], [...] odmawiające wszczęcia postępowania w sprawie z wniosku Spółki z 13 września 2018 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych oraz Ordynacji podatkowej w zakresie pytań nr 1 i nr 4, tj. określenia, czy:

- Spółka może przechowywać dokumenty księgowe wyłącznie w formie elektronicznej, podczas gdy odpowiedniki tych dokumentów księgowych w formie papierowej mogą zostać zniszczone?

- Przechowywanie dokumentów księgowych wyłącznie w formie elektronicznej nie ma wpływu na prawidłowość rozliczania podatku dochodowego od osób prawnych przez Spółkę, a Spółka będzie mogła zaliczyć wydatki udokumentowane dokumentami księgowymi w formie elektronicznej do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w takim samym zakresie, w jakim Spółce przysługiwałoby to prawo na podstawie dokumentów księgowych przechowywanych w formie papierowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00