Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 7 sierpnia 2019 r., sygn. I SA/Ol 441/19

Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Wiesława Pierechod, Sędziowie sędzia WSA Jolanta Strumiłło (sprawozdawca), asesor WSA Katarzyna Górska,, Protokolant specjalista Paweł Guziur, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 7 sierpnia 2019r. sprawy ze skargi spółki A na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych I. uchyla zaskarżona interpretację; II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz spółki A kwotę 697 (sześćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

I SA/Ol 441/19

Uzasadnienie

A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w M (zwana dalej jako spółka, skarżąca, strona, wnioskodawca) skierowała do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (zwanego dalej także "organem interpretującym"), wniosek o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych. W uzupełniniu wniosku wskazano, że zainteresowanymi niebędącymi strona postępowania są L S.A.; I Sp. z o.o.; F Sp. z o.o.

Spółki A i I są wspólnikami spółki osobowej F, a trzecim wspólnikiem jest inna spółka komandytowa, której wspólnikami są I Sp. z o.o. i F Sp. z o.o. Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1036 ze zm. dalej ustawa CIT), przychody z udziału w spółce niebędącej osoba prawną, ze wspólnej własności, wspólnego przedsięwzięcia, wspólnego posiadania lub wspólnego użytkowania rzeczy lub praw majątkowych łączy się z przychodami każdego wspólnika proporcjonalnie do posiadanego prawa do udziału w zysku (udziału). Zgodnie natomiast z ustępem 2 zasadę powyższą stosuje się odpowiednio do rozliczania kosztów uzyskania przychodów, wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów, zwolnień i ulg podatkowych oraz obniżenia dochodu, podstawy opodatkowania lub podatku. Z powodu tych okoliczności wskazano, że ulgę rozwojowo badawczą z uwagi na działalność Spółki rozliczają jej wspólnicy.

Spółka składająca wniosek o interpretację przedstawiła następujący stan faktyczny:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00